سوتین اسفنجی چیست؟

در این مطلب از وبلاگ لناسنتر قصد داریم، در مورد سوتین اسفنجی(Sponge bra) صحبت کنیم. مهم‌ترین خصوصیت این سوتین این است که در کاپ‌هایش از پدهای اسفنجی استفاده شده است. اسفنج استفاده شده در این نوع سوتین می تواند نازک و غیر فشرده و یا فشرده و ضخیم باشد.

در بعضی مدل‌ها جایی برای گذاشتن و برداشتن پدهای اسفنجی در کاپ وجود دارد. که به نام سوتین پد دار نیز شناخته می شود. کاپ‌های این سوتین‌ها، به دلیل حالت ایستایی بسیار خوبی که دارند. باعث شده تنوع طرح‌های بسیار جذاب و شیک داشته باشند. و بر جذابیت‌های خانم‌ها در هنگام استفاده از آنها اضافه نمایند.

در این مقاله ما می‌خواهیم سوتین اسفنجی را از هر جهتی بررسی کنیم. تفاوت‌های آن را نسبت به سایر سوتین‌ها خدمت شما ارائه نماییم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. حتما سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید. همکاران ما در بخش پشتیبانی، آماده ی پاسخگویی به سوالات و راهنمایی شما برای انتخابی عالی هستند.

انواع سوتین اسفنجی

مدل‌های مختلفی از این نوع سوتین ها وجود دارند. انواع این لباس زیر براساس متریال مورد استفاده شامل مدل های زیر است:

 • سوتین ابری نگین‌دار
 • سوتین ابری لیزری
 • سوتین ابری فانتزی
 • سوتین ابری گیپور
 • سوتین ابری دانتل
 • ست شورت و سوتین اسفنجی

بر اساس فرم داخلی هم اگر بخواهیم بررسی داشته باشیم این نوع سوتین‌ها معمولاً به‌صورت جک دار و یا بدون جک تولید می‌شوند. بعضی مدل‌ها فنردار و بعضی بدون فنر هستند.

 • سوتین ابری جک دار(پوش آپ)
 • سوتین ابری نیم جک
 • سوتین ابری بدون جک

استفاده از سوتین اسفنجی برای چه کسانی مناسب تر است؟ | سوتین اسفنجی برای چه کسانی توصیه شده؟

این نوع سوتین بیشتر مناسب بانوانی است که سینه هایی کوچک دارند ولی تمایل دارند آن ها را بزرگ تر نشان دهند. همچنین این سوتین مناسب بانوانی که سینه هایی نامتقارن دارند. زیرا عدم تقارن سینه را کمتر نشان خواهد داد. البته امروزه این نوع سوتین، بین تمامی بانوان محبوب است.
کمتر بانویی را می توان یافت که در کشوی لباس زیر خود سوتین اسفنجی نداشته باشد. این نوع سوتین می تواند زیبابخش اندام دختران نوجوان تا بانوان بزرگ سال باشد.

چه کسانی نباید سوتین اسفنجی بپوشند؟ | سوتین اسفنجی برای چه کسانی ممنوع است؟

در واقع پوشیدن سوتین تا حد زیادی سلیقه ای است. اما معمولا سوتین اسفنجی برای دخترانی که به تازگی به بلوغ رسیده اند زیاد مناسب نیست.

پوشیدن این سوتین ها برای کسانی که بستن سوتین را برای اولین بار تجربه می کنند، ممکن است سخت باشد. حتی اگر سایز سوتین کوچک و مناسب سینه های دخترانه باشد!

بهتر است دختران نوبلوغ، (با راهنمایی مادر خود) در اولین مرتبه سوتین نیم تنه یا کراپ تاپ را امتحان نمایند. اما در دفعات بعدی در صورت تمایل خود دختر، استفاده از سوتین اسفنجی دخترانه مانعی ندارد.

به همین منظور سوتین های اسفنجی، با طرح های دخترانه و کاراکتر های کارتونی و رنگ های متنوع نیز در بازار وجود دارد. سوتین های اسفنجی با رنگ هایی نظیر لیمویی، صورتی، یاسی، مرجانی، بنفش، آبی کمرنگ، سرخابی، گلبهی و… می تواند مناسب دختران باشد.

شما می توانید این نوع سوتین ها را در قسمت سوتین دخترانه فروشگاه لناسنتر نیز بیابید.

چه تفاوتی بین سوتین ابری و  اسفنجی وجود دارد؟

در حقیقت بین سوتین‌های ابری و اسفنجی تفاوتی وجود ندارد. بعضی به آن ابری و بعضی اسفنجی می‌گویند. برخی از افراد به سوتینی که در آن از اسفنج نرم تر و غیر فشرده استفاده شده است، سوتین ابری می گویند. این نوع سوتین ها برای دختران نوجوان که سینه هایی در حال رشد دارند نیز مناسب است. زیرا فشاری به سینه ها وارد نمی کند.

همچنین برخی به سوتینی که اسفنج فشرده و بعضا فنر دارد، سوتین اسفنجی می گویند. این نوع از سوتین ها، مناسب بانوانی است که تمایل دارند سینه های خود را حجیم تر و بالاتر نشان دهند.

این نوع از سوتین، سایزهای مختلفی را نیز شامل می‌شوند که در خصوص سایز شما می‌توانید بر اساس نیازتان سوتین ابری مورد نظرتان را انتخاب نمایید. تمامی خانم‌ها و دخترخانم‌ها نیز می‌توانند از سوتین ابری استفاده نمایند.

 

سوتین اسفنجی چه رنگی بخریم؟ | بهترین رنگ سوتین اسفنجی چیست؟

از نظر تنوع رنگی نیز سوتین ابری رنگ‌های مختلفی دارد. سوتین اسفنجی مشکی و سوتین اسفنجی قرمز به دلیل کنتراست بالا یا تفاوت رنگی زیاد با رنگ بدن، جذابیت ویژه ای به اندام می بخشد. داشتن این رنگ ها از سوتین اسفنجی برای خانم های متاهل ضروری است. این رنگ ها، بهترین رنگ سوتین اسفنجی برای افزایش جذابیت جنسی است.

سوتین صورتی نیز معمولا مورد علاقه دختر خانم های نوجوان و جوان است. بهترین رنگ سوتین برای دختران جوان، رنگ های شاد و روشن است.

اگر می خواهید لباس رنگ روشن و یا نازکی بپوشید، بهتر است سوتین شما رنگی روشن داشته باشد. بهترین گزینه در این موارد سوتین سفید یا کِرِم است.

تفاوت سوتین ابری و سوتین اسفنجی

تفاوت سوتین ابری و سوتین اسفنجی

استفاده از سوتین اسفنجی چه مزایایی دارد؟ | 6 دلیل برای اینکه از سوتین ابری استفاده کنیم!

معمولاً استفاده از هر سوتینی مثل ست شورت و سوتین ابری سلیقه‌ای است. اما باید بدانید که استفاده از این نوع سوتین‌ها مزایای منحصر به فرد خود را نیز دارند:

 1. بزرگ تر نشان دادن سینه ها: استفاده از این نوع سوتین برای بانوانی که سینه های کوچکی دارند، بسیار مناسب است. زیرا باعث بزرگ تر نشان دادن پستان ها می شود.
 2. خوش فرم شدن و لیفت سینه ها: استفاده از این نوع سوتین را به بانوانی که از فرم سینه های خود ناراضی هستند، اکیدا توصیه می کنیم. این سوتین، فرم زیبا را به سینه هایی که دچار افتادگی سینه شده اند ، باز می گرداند. زیرا این سوتین سینه ها را به سمت بالا لیفت می دهد و به هم نزدیک تر می کند.
 3. مناسب برای سینه های نامتقارن: این مدل سوتین، برای سینه هایی که نامتقارن هستند نیز مناسب است. البته اگر عدم تقارن زیاد باشد، استفاده از سوتین‌هایی توصیه می‌شود که پد آن‌ها قابل جداسازی و تغییر باشد.
 4. قابل استفاده برای همه ی بانوان : همه ی بانوان با هر سایز سینه ای تقریبا می توانند از این مدل سوتین ها استفاده کنند. زیرا اسفنج داخل سوتین در مدل‌های مختلف دارای ضخامت‌های مختلفی هست. که این باعث می شود سایز های بزرگ هم بتوانند از سوتین ابری استفاده کنند.
 5. افزایش جذابیت جنسی: این سوتین ها باعث می شوند، اندام زنانه جذاب تر، زیباتر و خوش فرم تر نشان داده شود. بنابراین داشتن چندین رنگ و مدل از این نوع سوتین برای هر خانم متاهلی واجب است.
 6. افزایش اعتماد به نفس: معمولا بانوان اهمیت بیشتری به زیبایی اندام خود می دهند. گاهی ممکن است تغییرات ایجاد شده سینه ها بر اعتماد به نفس خانم ها نیز تاثیر بگذارد. این تغییرات عموما پس از دوره ی بارداری و شیردهی ایجاد می شود. این سوتین ها، با فرم دهی به سینه ها، باعث بازگشت و افزایش اعتماد به نفس در بانوان نیز می شوند.

  فواید سوتین اسفنجی

  فواید سوتین اسفنجی

آیا سوتین اسفنجی ضرر دارد؟ | معایب و مضرات سوتین اسفنجی چیست؟

برخی معتقد هستند که سوتین اسفنجی ضرر دارد. در خصوص معایب این نوع سوتین باید بگوییم که تمامی موارد بستگی به تحقیقاتی دارد که توسط محققین انجام‌شده است. تاکنون چیزی به‌صورت علمی این مورد را ثابت نکرده است. پس با خیال راحت زنان و دخترخانم‌ها می‌توانند از آن ها استفاده کنند.

در صورتی که ما نیز بر این امر واقف هستیم، که شاید از نظر سلامتی به سینه‌ها فشاری وارد نشود. ولی ممکن است در اثر استفاده زیاد از آنها پوست بدن تحریک شود و آسیب پوستی به بدن وارد شود.

بنابراین به طور عام نمیتوان گفت که پوشیدن سوتین اسفنجی مضر اس

ت بلکه نحوه ی استفاده از آن است که مهم است. سینه بندی که سفت وتنگ است و باعث فشار به پستان ها می شود. یا جنس آن به گونه ای است که موجب می شود جریان هوا با ختلال مواجه شود مضر است.

 

معایب سوتین اسفنجی

تفاوت تولیدات داخلی سوتین‌های ابری با تولیدات خارجی در چیست؟

برای جواب به این سؤال باید ابتدا سلیقه افراد را در نظر بگیریم. به‌عنوان مثال خیلی از خانم‌ها دوست دارند که برند لباس‌زیرشان برای تولیدات خارجی باشد. همچنین تولیدات خارجی مربوطه نیز در طول زمان ثابت کرده‌اند. که کیفیت بالایی دارند.برخی از برندهای معروف در جهان عبارتند از : ان بی بی NBB، ویکتوریا سکرت VICTORIA Secret ,…

در صورتی که تولیدات داخلی را نیز نباید دست‌کم بگیریم. مارک‌های داخلی نیز امروزه از کیفیت خوبی برخوردار هستند. سوتین های داخلی نیز نشان داده اند که از نظر کیفیت قابل رقابت با لباس زیر های خارجی هستند. همچنین به دلیل اینکه تولید لباس زیرهای داخلی براساس سایز مدل بومی است، سوتین های ایرانی از نظر سایز مناسب تر هستند.

در این خصوص ما می‌توانیم به سوتین‌های اسفنجی لناسنتر (lenacenter) اشاره‌هایی داشته باشیم که بیشتر در داخل کشور تولید می‌شوند. البته تفاوت اصلی در سوتین‌های تولیدات داخلی و تولیدات خارجی به هزینه موردنظر نیز بستگی دارد.

سوتین‌ اسفنجی و ابری خارجی

قیمت انواع سوتین‌های سوتین‌های ابری و اسفنجی | راز خرید سوتین اسفنجی ارزان قیمت

قیمت انواع سینه بند براساس متریال مورد استفاده با هم متفاوت است. در برخی از سوتین ها، از گیپور یا دانتل های بسیار باکیفیت استفاده شده که قطعا قیمت نهایی را بالا خواهد برد. برای تزئین برخی از سوتین ها نیز از نگین ها و مروارید هایی استفاده شده که قیمت آن را تغییر خواهند داد.
همچنین لباس زیر های موجود در بازار در قالب برندهای مختلف تولید می‌شوند. قیمت برخی از برندهای تولیدکننده لباس زیر خارجی به دلیل معروفیت و محبوبیت بسیار بالاست. سوتین کلوین کلاین، سوتین ان بی بی، سوتین ویکتوریا سکرت و… گرچه بسیار معروف هستند، اما غالبا قیمت نهایی آن ها برای مصرف کنندگان ایرانی بسیار گران است.
در سال های اخیر با پیشرفت علم و تکنولوژی در تولیدات داخلی نیز روند بهبود کیفیت را شاهد بوده ایم. بنابراین بسیاری از مصرف کنندگان به تولیدات با کیفیت داخلی روی آورده و خریدی توام با رضایت را تجربه می نمایند.

قیمت سوتین‌ اسفنجی

قیمت سوتین‌اسفنجی

در هنگام خرید سوتین ابری و اسفنجی چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟

به‌طور کلی در هنگام خرید البسه نکات مهمی باید در نظر گرفته شود. در خصوص خرید لباس زیر در نظر گرفتن این نکات بسیار مهم تر است. یکی از نکات در خصوص خرید سوتین ، اندازه‌ای است که سینه خانم‌ها دارد. به‌عنوان مثال این اندازه در هنگام خرید باید طوری باشد که سوتین موردنظر هیچ‌گونه فشاری بر پستان‌ها وارد نسازد.
به‌طوری که جریان هوا نیز بین سینه‌ها رد و بدل شود. مورد بعدی به سلیقه افراد برمی‌گردد که چه قدر می‌خواهند بر جذابیت اندام شان بیافزایند.

رنگ سوتین نیز بسیار اهمیت دارد. چون خانم‌ها به زیبایی اندام خودشان خیلی اهمیت می‌دهند. دوست دارند برای همسران شان جذاب به نظر برسند. به‌عنوان مثل برخی‌ها سوتین قرمز را بیشتر تهیه می‌کنند. برخی نیز به سوتین سفید علاقه دارند. برخی دیگر نیز سوتین مشکی را می‌پسندند. این امر سلیقه افراد را شامل می‌شود. البته افراد می‌توانند به فروشگاه‌هایی مراجعه کنند که تنوع رنگی بسیار بالایی دارند.

سوتین اسفنجی از کجا بخریم؟

بی شک فروشگاه های زیادی در هر شهر به فروش این نوع از لباس زیر می پردازند. اما چیزی که برای بسیاری از مصرف کنندگان مهم است داشتن کیفیت مطلوب در کنار قیمت مناسب است. ما در فروشگاه لناسنتر ، مدل های مختلفی از این نوع سینه بند را برای شما گردآوری کرده ایم. تنوع رنگ و مدل در لناسنتر بی نظیر است. کیفیت نیز همواره مد نظر ما بوده است. بنابراین با بهترین برندهای داخلی و خارجی همکاری داشته ایم.
همچنین برای بسیاری از مشتریان کمبود وقت و داشتن مشغله های فراوان آن ها را از لذت خرید محروم کرده است. شما می توانید به راحتی سوتین اسفنجی مورد نظر خود را از فروشگاه لناسنتر به صورت آنلاین تهیه نمایید. خرید شما در کمترین زمان ممکن در هر نقطه از ایران عزیز به دست تان خواهد رسید.

خرید سوتین ابری لناسنتر

نحوه ی نگهداری سوتین اسفنجی

نحوه نگهداری و قرار دادن سوتین های اسفنجی در کمد یا کشوی لباس ها در عمر مفید آن ها تاثیر گذار است. اگر می خواهید که فرم سوتین های شما بهم نریزد آن ها را همواره به صورتی که در عکس های بالا مشاهده می نمایید در کمد یا کشوی لباس زیر های خود روی هم قرار دهید. هرگز ابر یا اسفنج آن ها را به جهت مخالف حالت ندهید تا جای کم تری بگیرند. زیرا این کار باعث می شود دیگر سوتین مثل روز اول خود نباشد.

نتیجه‌گیری

در این مقاله ما سوتین ابری یا اسفنجی را بررسی کردیم. جزییات را نیز مورد بررسی قرار دادیم. مهم‌ترین نکات از قبیل فواید استفاده از آن و همچنین تفاوت مدل‌های مختلف آن را بررسی کردیم. گفتیم که سوتین جک دار، بدون جک و یا سوتین نگین‌دار از مدل های سوتین ابری است.
همچنین به این نکته هم اشاره کردیم که سینه بند ابری تقریبا همان سوتین اسفنجی است. هر دو مدل به‌راحتی سینه‌های زنان را در ایستا و خوش‌فرم نگه می‌دارند. هر دو مدل سوتین بر زیبایی و خوش‌فرم بودن زنان می‌افزایند.

ویدیو مرتبط

5/5 - (1 امتیاز)