مقدمه

سوتین، لباسی ست که خانم ها در 90 درصد اوقات آن را به تن دارند. همچنین دلایل بسیاری وجود دارد که ضرورت پوشیدن سوتین را تایید می کند:

 • پوشیدن سوتین، در زمان کار و فعالیت حس راحتی بهتری ایجاد می نماید.
 • در مهمانی ها، با پوشیدن سوتین مناسب، استایل بهتری برای یک بانو ایجاد می شود.
 • زمان ورزش و فعالیت های شدید بدنی، سوتین مناسب از پستان ها حمایت کامل به عمل می آورد.
 • سوتین مناسب، مانع از افتادگی سینه می شود.
 • و…

اما مشکلی که غالبا بانوان را دچار سردرگمی می نمایند؛ تنوع زیاد انواع مدل های سوتین است. معمولا خانم ها در مراجعه به فروشگاه لباس زیر، با سوالاتی شبیه به موارد زیر مواجه هستند:

 • سوتین فنردار یا بدون فنر؟
 • سوتین اسفنجی یا بدون اسفنج؟ یا پد دار؟
 • سوتین بدون جک یا جک دار و ماساژور دار؟
 • کدام جنس سوتین حس راحتی بیشتری دارد؟
 • و…

در این مطلب قصد داریم به اولین و یکی از پر چالش ترین موضوعات در زمینه ی انتخاب سوتین، یعنی وجود فنر در سوتین بپردازیم. سوتین فنر دار، نیز همچون سایر سوتین ها مزایا و معایبی دارد که این بار می خواهیم به طور مفصل به آن بپردازیم.

آشنایی با سوتین فنری

سوتین‌ها برای حمایت از سینه‌ها و دادن فرم خوب به آن‌ها طراحی شده‌اند. تغییرات در استایل مستلزم تغییر در مدل‌های سوتین و همچنین مطابقت با هر نوع لباس، مدل پشت، مدل گردن و غیره است. اشتباه نخواهد بود اگر بگوییم که سوتین فنردار برای آرامش زنان و کمک به شکل دادن و حمایت از سینه‌های آن‌ها در طول انجام فعالیت‌ها تولید شده‌اند.

انواع سوتین فنردار، مانند سوتین گیپوری فنردار برای حمایت از سینه‌های سنگین مفیدتر هستند. به همین دلیل است که زنان هندی سوتین‌های فنری را به سوتین‌های نخی بدون فنر ترجیح می‌دهند. درحالی‌که سوتین‌های فنری از منظر راحتی خوب هستند، اما باید در مورد پوشیدن آن بیش‌تر بدانید. اگر به‌طور منظم از این سوتین‌ها استفاده می‌کنید، باید این مقاله را بخوانید تا مزایا و معایب سوتین‌های فنردار را بدانید.

سوتین فنری چیست؟

سوتین‌ فنردار، دارای میله ای از جنس فلز یا پلاستیک است. این فنرهای نیمه حلقه‌ای یا U شکل در قسمت پایین کاپ های سوتین هستند. وجوذ فنر، باعث می شود به آرامی سینه‌ها را به سمت بالا ببرند. همچنین، آن‌ها سینه‌ها را بلند می‌کنند تا شکل خوبی به آن‌ها بدهند. در ویدئوی زیر یک سوتین فنر دار با حزئیات نشان داده شده است.

تفاوت سوتین فنر دار با سوتین بدون فنر چیست؟ | 6 تفاوت سوتین فنردار با سوتین بدون فنر

هرچند که به نظر می رسد تفاوت سوتین فنری و بدون فنر فقط وجود یک قطعه ی فلزی یا پلاستیکی است. اما در حقیقت تفاوت های دیگری نیز میان این دو وجود دارد که در زیر به اختصار برایتان آورده ایم:

1- وجود فنر : همان طور که بالا گفته شد سوتین فنری در زیر کاپ های خود قطعه ای نیمه حلقه ای به اسم فنر وجود دارد. اما در سوتین های بدون فنر به جای فنر، کش پهن یا باریک استفاده شده است. مانند سوتین های نخی بدون فنر. درحالی‌که سوتین‌های معمولی بدون فنر سینه‌ها را نگه می‌دارند، سوتین فنردار برای حمایت و بالا نگه‌داشتن سینه‌های آویزان مناسب هستند. هر کدام از این سوتین ها می توانند با پارچه های مختلفی نظیر: دانتل، گیپور، تور، ساتن و.. دوخته شوند.

2- ظاهر یک تکه و نمایش بهتر اندام زنانه: سوتین های فنردار، معمولا یک تکه هستند. این سوتین ها، سینه ها بیشتر نمایان می کنند. اما سوتین های بدون فنر، به جز کاسه در زیر سینه، زیر بغل و… برش های دیگری نیز دارند. این سوتین ها، سینه ها را بیشتر و کامل تر پوشش می دهند.

3- عرض دستک ها: دستک ها در سوتین های فنری، معمولا ظریف تر است. اما سوتین های بدون فنر می توانند دستک های پهن تری داشته باشند. اگر دوست دارید سوتین، چربی ها و پهلو ها را جمع تر نماید؛ سوتین بدون فنر بپوشید. اما اگر طرفدار سوتین های ظریف هستید، سوتین فنر دار انتخاب بهتری برای شماست.

4- تنخور گرد یا بیضوی شکل: فنر موجود در کاپ های سوتین فنری، اجازه نمی دهد سینه ها به هر شکلی دربیاید. این سوتین، سینه ها را گرد یا بیضوی نشان می دهد. اما تنخور سوتین بدون فنر در واقع بازتاب همان فرم طبیعی سینه ها است. بنابراین سوتین فنردار، استایل شما را بهبود می بخشد.

5- روش شست و شو: سوتین های بدون فنر را به راحتی می توان چلاند یا با خیال راحت دورن ماشین لباس شویی انداخت. این در حالی است که شستن سوتین فنری به دلیل وجود فنر حساس تر است. بهترآن است که آن ها را بادقت و با دست بشوئیم. اما در صورت استفاده از ماشین لباس شویی، یادتان باشد که آن ها را حتما در سبد یا کیف مخصوص قرار دهید.

6- طول عمر سوتین: فنر موجود در سوتین فنری نیازمند مراقبت است. اگر این فنر بشکند یا آسیب ببیند دیگر تمام سوتین ناکارآمد خواهد بود. اما سوتین های بدون فنر، تا زمانی که کش شانه یا اندازه دور کمر تغییر نکرده است، قابل استفاده خواهد بود. به عبارتی می توان گفت طول عمر یا کارامدی سوتین های بدون فنر معمولا بیشتر است.

سوتین فنردار یا سوتین بدون فنر؟ کدام انتخاب بهتری است؟

هر کدام از این سوتین ها بسته به موقعیت در نوع خود می توانند بهترین باشند. استفاده از این سوتین ها تا حد زیادی سلیقه ای و بستگی به موقعیت و انتظارات شما نیز دارد. با این حال توصیه ی ما به ما این است که :

 • اگر شما سینه هایی افتاده دارید و تمایل دارید آن ها را بالا بکشید، سوتین فنردار برای شما عالی است. همچنین اگر سینه هایتان سایز بزرگی دارند و می خواهید از افتادگی سینه جلوگیری نمایید نیز بهتر است سوتین فنردار استفاده نمایید.
 • اما اگر سینه های کوچکی دارید یا به دنبال سوتین راحتی برای زمان خواب هستید سوتین بدون فنر برای شما گزینه ی بهتری خواهد بود. سوتین بدون فنر در زمان غلتیدن در خواب موجب آزار شما نخواهد شد و خواب راحتی را برای شما به ارمغان می آورد.

وجود فنر در سوتین فنردار

  وجود فنر در سوتین فنردار

مزایای سوتین فنردار چیست؟ | به این 4 دلیل سوتین فنردار بپوش!

بسیاری از بانوان همواره از سوتین فنردار استفاده می کنند. دلایلی وجود دارد که چرا اکثر خانم‌ها سوتین‌های فنری را مفید می‌دانند:

1. خوش فرم شدن سینه ها

این واقعیت را نمی‌توان انکار کرد که سوتین‌های فنری برای حمایت و بلند کردن سینه‌های سنگین بهترین هستند. اگر از فرم سینه ی خود رضایت ندارید، آن‌ها سینه شما را عالی جلوه می‌دهند. فرم دهی یکی از مزایای این سوتین دوست داشتنی است.

2. انتخاب عالی برای سینه های افتاده:

سینه های بانوان معمولا به دلایلی نظیر افزایش سن، بارداری، شیردهی و… دچار افتادگی می شود. افتادگی سینه، تاثیری منفی بر اعتماد به نفس بانوان دارد. استفاده از این سوتین ها علاوه بر بهبود علائم افتادگی سینه می تواند سبب بهبود استایل و افزایش اعتماد به نفس بانوان شود.

3. اصطکاک کمتر پوست

سوتین اسفنجی بدون فنر مطمئناً پس از چند ساعت، کمی باعث درد می‌شوند. پارچه باعث ایجاد اصطکاک شده که موجب خارش و تحریک پوست در قفسه سینه می‌شود. به همین دلیل است که سوتین‌های فنردار نسبتاً راحت‌تر از بقیه هستند.

4.تناسب عالی در کوچک‌تر نشان دادن سینه‌ها

اگر دچار افتادگی سینه شده اید، سوتین فنردار می‌تواند سینه ها را به‌خوبی فرم دهی کند. بدون این‌که سینه ها بزرگ به نظر برسند. این کار سینه‌های شما را در یک موقعیت ثابت نگه می‌دارد. سوتین فنر دار باعث می شود ساعت‌های زیادی نگران افتادگی سینه نباشید. همچنین، سوتین گیپوری فنردار را چه با پیراهن بپوشید یا لباس دیگر، می‌توانند با همه لباس‌ها به‌خوبی ست شوند.

مضرات پوشیدن سوتین فنری چیست؟ | 7 عیب سوتین فنردار

بسیاری از بانوان از ما می پرسند که آیا پوشیدن سوتین فنردار ضرر دارد؟! در جواب باید بگویم که تقریباً همه چیز مزایا و معایبی دارد. مهم نیست که هنگام پوشیدن سوتین فنردار چقدر احساس آرامش و اعتماد به نفس داشته باشید، باید از پوشیدن آن اغلب خودداری کنید چه برسد به پوشیدن روزانه. در اینجا برخی از نکات منفی در رابطه با این سوتین‌ها وجود دارد که باید از آن‌ها آگاه باشید:

حمایت از شانه‌ها توسط سوتین فنردار

  حمایت از شانه‌ها توسط سوتین فنردار

1-تناسب ضعیف در سینه‌های کوچک

اگر سینه‌هایتان کوچک یا پهن است، ممکن است این سوتین‌ها تناسب لازم را به شما ندهند. پوشیدن سوتین‌های نامناسب خطرناک‌تر از پوشیدن آن است؛ بنابراین، شما باید اندازه مناسب را بررسی کنید.

سوتین‌های گیپوری فنردار

سوتین‌های گیپوری فنردار

2- سفتی دور قفسه سینه

سوتین‌های فنری ممکن است برای هر خانمی مناسب نباشد زیرا فنرها می‌توانند باعث سفت شدن سینه شوند. پوشیدن آن‌ها برای مدت طولانی می‌تواند باعث سفتی در اطراف قفسه سینه شود. فنرها ممکن است به دنده‌های شما نیز آسیب برساند. به احتمال زیاد بعد از چند ساعت احساس ناراحتی خواهید کرد.

3- سوزش پوست

این یک عیب جدی پوشیدن سوتین فنردار برای مدت طولانی است. پوست زیر سینه شما ممکن است دچار علائم قرمز و بثورات شود. این در تابستان بسیار رایج است. با گذشت زمان، در صورت عدم مراقبت، می‌تواند مشکلات پوستی ایجاد کند.

4- ممکن است باعث تغییر شکل سینه شود

پوشیدن سوتین‌های فنر دار تنگ برای حمایت از سینه‌ها ممکن است شکل اصلی سینه‌های شما را تغییر دهد. اگر روزانه سوتین‌های تنگ می‌پوشید، برای تغییر شکل سینه‌های خود آماده باشید.

5- ناراحتی موقع خواب

سوتین های فنر دار برای استفاده در طی روز و انجام فعالیت ها عالی هستند. اما انتخاب مناسبی برای زمان خواب نیستند. ممکن است شما در زمان خواب بخواهید به اطراف بغلتید یا به پشت بخوابید. در این زمان فنر ها به بدن شما فشار می آورند و ممکن آسیب بزنند. بهتر است در زمان خواب سوتین خود را درآورید و یا از یک سوتین راحت نخی و بدون فنر استفاده نمایید.

6- دقت بیشتر در زمان شست و شو

برای شست و شوی سوتین فنر دار باید دقت و حوصله ی بیشتری به خرج داد. زیرا درون این نوع سوتین ها تکه ای فلز وجود دارد. نباید شست و شو به گونه ای باشد که موجب خم شدگی و تغییر حالت فنر سوتین شود. همچنین بهتر است این نوع از سوتین زنانه را درون ماشین لباس شویی نیز نیانداخت. زیرا ممکن فنر موجود در آن از سوتین خارج شده و به ماشین لباس شویی آسیب وارد نمایید. در صورت ضرورت، حتما از سبد مخصوص شست وشی لباس زیر استفاده نمایید.

7- عمر مفید کمتر

فنر های موجود در این سوتین ها در اثر شست و شوهای مکرر و فرسودگی بافت پارچه پس از مدتی از بافت پارچه بیرون می زنند. این فنرها می توانند باعث آسیب و زخم پوست بدن شوند. پس در این صورت دیگر قابل استفاده نخواهند بود. بنابراین باید گفت که عمر مفید سوتین فنردار زنانه متاسفانه نسبت به سایر مدل ها کوتاه تر است.

قیمت سوتین فنردار:

معمولا اضافه شدن فنر به سوتین، تاثیر چشم گیری در افزایش قیمت یک سوتین ندارد. بلکه نوع متریال مورد استفاده نظیر پارچه، تور، تزئینات و… است که در قیمت نهایی سوتین تاثیر گذار است. برخی سوتین ها، مانند سوتین فنردار توری یا سوتین فنردار سوزنی پرسی معمولا قیمت ارزان تری دارند. اما سوتین فنردار گیپور یا سوتین فنردار دانتل معمولا قیمت بالاتری دارند. البته این گونه سوتین ها شیک تر و مجلسی تر نیز هستند. شما به راحتی می توانید انواع سوتین فنردار ارزان و قیمت مناسب را نیز در فروشگاه لناسنتر بیابید.

مزایای سوتین نخی بدون فنر

مزایای سوتین نخی بدون فنر

سوتین نخی بدون فنر

در مقابل سوتین‌های بدون فنر، بسیاری از ویژگی‌های فوق‌العاده سوتین‌های فنری را ارائه می‌دهند، اما بدون فنر در سوتین. بااین‌حال، این به این معنی نیست که آن‌ها سینه‌های شما را بدفرم نشان می‌دهند. سوتین اسفنجی بدون فنر دارای پشتیبانی داخلی در بند سوتین و برخی از مدل‌ها دارای بند و آستر داخلی هستند.

محاسن سوتین بدون فنر

 • سوتین‌های بدون فنر برای فعالیت روز و خواب راحت‌ترین گزینه هستند.
 • با این سوتین‌ها، وقتی به پهلو می‌چرخید یا روی شکم می‌خوابید، فقط پارچه‌ای نرم را روی پوست خود احساس می‌کنید.
 • معمولا برای دوخت سوتین های بدون فنر از پارچه های نخ پنبه استفاده می شود. این نوع پارچه خنک و ضد حساسیت است.

معایب سوتین بدون فنر

 • این نوع سوتین زنانه، برای سینه های با سایز بزرگ مناسب نیست. زیرا در این سوتین فنر که به عنوان تکیه گاهی عمل می کرد، حذف شده است. بنابراین سینه بند توانایی نگهداری و بالا کشیدن سینه های سنگین را نخواهد داشت.
 • سوتین های بدون فنر اغلب از پارچه های نخی دوخته می شوند. عدم وجود فنر باعث می شود این نوع سوتین در شست و شوهای مکرر چروک شده و از نما بیافتد.
سوتین اسفنجی بدون فنر

سوتین اسفنجی بدون فنر

سوالات متداول :

در این بخش سعی کرده ایم برخی از سوالات متداول بانوان را بیاوریم و به آن ها پاسخ دهیم. امیدواریم این بخش مورد توجه شما واقع شود. همچنین شما نیز می توانید سوالات خود را در مورد انواع سوتین با ما در میان بگذارید.

بسیاری از بانوان این گونه سوالات خود را در سایت های فروم نظیر نی نی سایت و… مطرح می نمایند. باتوجه به متخصص نبودن افراد، گاها جواب برخی سوالات موجود در این گونه سایت ها اشتباه می باشد. ما در اینجا تلاش نموده ایم جواب های صحیح و به دور از غرض ورزی را برای شما گردآوری نماییم.

فنر سوتین فنردار کجاست؟

در سوتین‌های فنردار، فنر فلزی محکم در زیر سینه شما قرار می‌گیرد تا آن‌ها را بالا نگه‌داشته و حمایت کند. با انجام این کار، سینه‌های شما کمتر دچار افتادگی می‌شوند، استرس شانه‌ها و پشت خود را کاهش می‌دهید و وضعیت بدنی شما بهبود می‌یابد.

سوتین فنردار برای چه کسانی بهتر است؟

همه ی بانوان می توانند از سوتین فنردار استفاده نمایند. اما سوتین فنردار اغلب برای خانم‌هایی با سینه‌های سایز بزرگ‌تر توصیه می‌شود.

آیا سوتین های فنردار اذیت کننده هستند؟

بسیاری از خانم‌ها معتقدند که سوتین‌های فنری ناراحت‌کننده هستند، بنابراین از خرید آن‌ها خودداری می کنند. اما باید گفت که اگر اندازه و مدل سوتین مناسب بدن خود را بپوشید، سوتین فنری فوق‌العاده راحت خواهد بود. به همین دلیل است که محاسبه ی دقیق اندازه سوتین به‌صورت دوره‌ای ضروری است.

تاریخ انقضای سوتین فنری | چه زمانی به یک سوتین فنری جدید نیاز داریم؟

سوتین فنری راحت حتی می‌توانند برای کاهش فشار روی سایر نواحی بدن شما، کمک کند. همچنین، ممکن است به‌مرور زمان به دلیل شستشو، سوتین شما خراب شود یا سیم زیرین آن خم شود، جدا شود یا از درزهای سوتین شما فرو برود. این نشانه‌ای است که نیاز به یک سوتین جدید دارید و به این معنا نیست که سوتین‌های فنری ناراحت‌کننده هستند.

آیا سوتین فنردار باعث سرطان سینه می شود؟

یکی دیگر از افسانه‌های رایج در مورد سوتین فنری این است که آن‌ها باعث سرطان سینه می‌شوند یا در دوران شیردهی سالم نیستند. این افسانه هم ساختگی است. هیچ مدرکی وجود ندارد که سوتین‌های فنردار ارتباطی با سرطان سینه داشته باشند. اما آنچه اثبات شده است ضرر داشتن استفاده از سوتین تنگ است. همچنین استفاده ی مداوم از سوتین هایی با جنس نامناسب است.

آیا استفاده از سوتین فنر در دوره ی بارداری ضرر دارد؟

در دوره ی بارداری، سینه ها در حال افزایش حجم و تغییر ماهیت هستند. سینه ها در این دوران معمولا بسیار حساس می شوند. ویژگی سوتین مناسب همان طور که در مقاله ی سوتین مناسب بارداری و شیردهی ذکر شد، باید سوتینی باشد که موجب اذیت و آسیب به بافت سینه ها نشود. اگر یک سوتین فنردار نیز درست انتخاب شود هیچ آسیبی به پستان وارد نخواهد کرد. بنابراین سوتین فنری نیز می تواند در دوره ی بارداری استفاده شود.

آیا استفاده از سوتین فنری در دوره شیردهی مضر است؟

یک مادر با نوزاد تازه متولدشده باید از سوتین شیردهی سایز مناسب استفاده کند. سوتین فنردار شیردهی در طول روز باعث محدود شدن عرضه شیر یا مسدود شدن مجاری و عفونت نمی‌شود. بنابراین مادران شیرده نیز باتوجه به سایز دقیق خود می توانند از سوتین فنری دلخواه خود استفاده نمایند.

سوتین فنردار چه مارکی بخریم؟ | کدام برند بهترین سوتین فنردار را تولید کرده است؟

سوتین های فنر دار متنوعی توسط بسیاری از برندهای داخلی و خارجی تولید می شود. سوتین فنردار ان بی بی NBB، سوتین فنردار Ema، سوتین سینولونگ، سوتین تی بی ان آلمانی، سوتین فنردار پی لس payless، سوتین فنردار هشتر Hashter ، سوتین MAX در بازار ایران یافت می شود. همچنین سوتین فنردار Loya، سوتین فنردار ینی اینچی، سوتین میوره، سوتین فنردار مالایکا از جمله تولیدات کشور ترکیه است که در بازار ما نیز عرضه می شود.

اما امروزه شاهد رشد کیفی محصولات تولید داخل هستیم. به طوری که برخی از برندهای ایرانی کاملا از نظر کیفیت با برندهای خارجی قابل رقابت هستند. با توجه به اینکه قیمت تولید در داخل کشور کم تر می باشد، محصولات داخلی قیمتی به مراتب ارزان تر از کالای خارجی دارند. این مزیت موجب شده است کالای ایرانی با کیفیت مورد استقبال مصرف کنندگان قرار بگیرد.

سوتین فنردار لعیا، سوتین فنردار ایزابلا Izabella، سوتین فنردار مردی Mardi، سوتین فنردار شارمین، سوتین فنردار کارن، سوتین فنردار آداک، سوتین فنردار پانیذ از جمله تولیدات باکیفیت ایرانی هستند. انواع سوتین فنردار لناسنتر نیز شامل محصولات باکیفیت موجود در بازار ایران می باشد.

خرید انواع مدل‌های سوتین

خرید انواع مدل‌های سوتین

جمع بندی

در آخر امیدواریم که این مطلب از وبلاگ لناسنتر، به شما کمک کرده باشد. تا در خرید های آتی، با اطلاع کامل سوتین فنردار یا بدون فنر را انتخاب نمایید. همواره به یاد داشته باشید؛ هر مدلی را که انتخاب می‌کنید، حتما به‌درستی اندازه‌گیری کنید. این نکته در انتخاب سوتین بسیار مهم است که اندازه مناسب سینه های خودتان را تهیه نمایید.

پوشیدن سوتین با سایز نامناسب، حتی در انواع بدون فنر آن آزار دهنده است. اما در سوتین های فنردار با اندازه ی نامناسب، این مشکل 2برابر اجساس می شود. زیرا اگر اندازه درست نباشد، احتمال فرو رفتن فنر در بدن نیز وجود دارد. همچنین از نظر زیبایی نیز، سوتین از زیر لباس بسیار بد به نظر می‌رسد. اما با همه ی این ها، یک سوتین فنردار مناسب مزایای بی شماری دارد که هر خانمی را ترغیب می نماید. یک سوتین فنر دار، می تواند با حمایت صحیح از وزن سینه‌ها،مانع از ایجاد مشکلات کمر یا تشدید مشکلات زمینه‌ای شود.

در فروشگاه لناسنتر، تنوع شگفت‌انگیزی از سوتین‌ سایز بزرگ، سوتین گیپوری فنردار و بدون فنر و… وجود دارد. شما می توانید مجموعه وسیعی از سوتین فنردار را که در حال حاضر پرطرفدار هستند، مشاهده نمایید. سپس مناسب‌ترین گزینه را مطابق سلیقه خود انتخاب کنید. محصول مورد نظر شما به کجای ایران عزیز که شما بخواهید قابل ارسال خواهد بود. همنچین با وجود راهنمای سایز و همکاران پیشتیبان سایت، نگرانی از عدم تطابق سایز بی مورد است. فروشگاه لناسنتر، دارای نماد الکترونیک و درگاه پرداخت بانکی معتبر نیز هست. بنابراین وقت را از دست ندهید! همین الان جدیدترین سوتین ها را با قیمت مناسب از لناسنتر تهیه نمایید.

برای خرید آنلاین جدیدترین و به صرفه ترین سوتین ها اینجا کلیک نمایید.

برای خرید آنلاین جدیدترین و به صرفه ترین سوتین ها اینجا کلیک نمایید.

 

 

اطلاعات بیشتر: www.onlymyhealth.com, www.leadinglady.com

5/5 - (1 امتیاز)