گن

گن یا شکم بند چیست ؟

شکم‌ بند، نوعی پوشش است که آن را روی شکم می‌بندند و کاربردهای زیادی دارد‌. شکم بند های پشمی، معمولا در فصول سرد سال بسیار استفاده می شود. این نوع شکم بند، پهلو ها و کلیه ها را نیز گرم نگه می دارد. در صورت ضعف دیواره شکم یا بعد از عمل جراحی می‌توان با استفاده انواع شکم بند از دیواره شکم حمایت نمود. پس از جراحی پوشیدن یک شکم بند می‌تواند سبب کاهش درد ناحیه شکم هنگام حرکت یا سرفه شود. روند بهبودی را تسریع می‌کند و از آسیب‌های بیشتر جلوگیری می‌کند‌.

این پوشش معمولاً حالت الاستیک داشته و به راحتی بسته می‌شود و هیچ‌گونه مانعی برای انجام فعالیت‌های روزانه ایجاد نمی‌کند. در مجموعه لنا سنتر ما مدل‌های ویژه‌ ی گن لاغری مردانه و نیز انواع شکم بند مردانه را در دسترس شما قرار داده‌ایم.

نحوه عملکرد گن مردانه یا شکم بند لاغری چگونه است؟

این نوع از بانداژ شکم معمولاً عضلات شکم را منقبض می‌کند و به همین جهت اجزای داخل شکم تا حدی فشرده می‌شوند و احساس گرسنگی کاهش می‌یابد. در برخی از انواع آن مانند شکم بند حوله‌ای از مواد ضخیم‌تری استفاده گردیده است. این نوع گن لاغری مردانه، بدن را وادار به تعریق و سوزاندن کالری بیشتری می‌کند. البته برای به دست آوردن نتیجه مطلوب‌تر بهتر است همزمان با استفاده از این پوشش، ورزش‌های منظم نیز انجام شود‌.

به دلیل انقباضی که این پوشش در ناحیه شکم ایجاد می‌کند هنگام خوابیدن آن را درآورید واز سایز مناسبی که بیش از حد تنگ نباشد؛ استفاده نمایید که مشکلی برای سلامت شما پیش نیاید.

مواد بکار رفته در انواع شکم بند چیست؟

این پوشش‌های شکمی با توجه به نوع کاربرد آن‌ها از جنس‌های مختلفی مانند پنبه، پلی استر، نایلون، الاستین و غیره تهیه می‌گردند. شکم بند پشمی یا کلیه بند پشمی معمولا از پشم طبیعی همچون پشم شتر تولید می شود. یک شکم بند بعد از سزارین معمولاً از مواد الاستیک ساخته شده است و قابلیت تنفس خوبی دارد و می تواند رطوبت بدن را جذب نماید. در یک شکم بند چسبی برای سهولت در پوشیدن، باز و بسته کردن با چسب دوخته شده روی آن انجام می‌شود. در برخی مدل‌ها نیز از انواع قزن و قفل استفاده شده است.

سوالات متداول

در زیر می‌توانید پاسخ سوالات خود را بیابید. در غیر این صورت از ما بپرسید، ما همیشه به سوالات شما پاسخ خواهیم داد. (جهت ویرایش این قسمت به پیکربندی پوسته > تب متفرقه > سوالات متداول مراجعه نمایید.)