گن

آشنایی با انواع گن زنانه

گن زنانه چیست؟

گِن ها، از زمان های قدیم در زندگی انسان‌ها استفاده می شده است. نخستین دلیل استفاده از آن به دلایل مسائل پزشکی بوده است. البته تاثیر بسیار مفیدی نیز در ترمیم و بهبود زخم‌ها می‌نماید. معمولا این پوشش دارای جنس لاکرا و اسپاندکس است. هنگامی که آن را به تن می‌کنید، حالت کشی و محکمی دارند. آن ها بدن را تحت فشار قرار می‌دهند. در واقع تمام برآمدگی‌ها و تجمع چربی در مکانی خاص از بدن را تا حد بسیاری می‌پوشاند. گن های زنانه و مردانه، استایل شکیل و خوبی را به نمایش می‌گذارد.

انواع گن زنانه در بازار به شرح ذیل می‌باشد؛

 • گن لاغری زنانه: این پوشش در مجالس برای تغییر و کاهش سایز در لباس ایده‌آل مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • گن جراحی: این نوع پس از جراحی‌هایی مثل لیپوساکشن و … به کار می‌رود و حتما فشار مناسب را در قسمت‌های جراحی شده اعمال می‌نماید.
 • گن بارداری: این نوع در بانوان پس از ماه چهارم مورد استفاده قرار می‌گیرد. گن بارداری، علاوه بر حمایت از نواحی لگن سبب کاستن درد لگن و کمر درد‌های حین بارداری می‌گرد. همچنین از ترک خوردگی شکم بعد از زایمان جلوگیری می ‌نماید.
 • گن سوختگی: این نوع در مریض‌هایی که دچار سوختگی‌های شدید درجه 2 و یا 3 هستند، قادر است در فرم‌دهی بهتر پوست و اندام تاثیرگذار باشد.

گن مرغوب چه ویژگی هایی دارد؟ | 6 ویژگی بهترین گن

یک گن مرغوب  دارای ویژگی های زیر است:

 1. طراحی آناتومیک
 2. ظاهری جذاب و شیک
 3. الیاف با قابلیت عبور و مرور هوا و رطوبت
 4. مواد معدنی و گیاهی اضافه شده به الیاف
 5. لطافت کافی
 6. طول عمر مناسب

آیا پوشیدن گن باعث لاغری می شود؟

این پوشش نمی‌تواند سبب چربی سوزی و کاهش وزن در زمان کوتاه و معین گردد. همچنین بهترین نوع این پوشش تنها جهت خوش فرم نمودن بدن و استایل به کار می‌رود. با وارد کردن فشار مناسب به شکم سبب کم شدن میل به خوردن می‌شود. پوشیدن گن می‌تواند از زیاد خوردن جلوگیری کند.

بنابراین این پوشش در کاهش وزن تاثیر دارد. از لحاظ علمی ساختار و عملکرد مناسبی دارد و قادر است تا حدی وزن را کاهش دهد.

نکات خرید گن زنانه:

در خرید گن بایستی حتما طراحی و الگوی آن را مورد بررسی قرار داد. به طوری که هوا و رطوبت از درون آن عبور نماید. نوع مرغوب این محصول می‌بایست در 2 یا 3 لایه طراحی شود تا لایه داخلی از نرمی و لطافت بسیاری برخوردار شود. به این صورت استفاده کننده از پوشیدن آن احساس راحتی می نماید. همچنین لایه بیرونی آن نیز از پارچه‌ای محکم و با دوام باشد. پس در خرید این پوشش باید به طراحی، جنس، دوخت و قیمت آن نیز دقت زیادی نمود. از برترین مارک‌های گن در بازار ایران، برند کلمبیایی فاجات می باشد.

آیا پوشیدن گن می تواند مضر باشد؟ | ضررهای گن لاغری زنانه چیست؟

در نهایت نکات بسیاری را در انتخاب این نوع پوشش باید در نظر گرفت. خرید این کالا و داشتن آن در منزل بد نیست.اما استفاده مکرر از این پوشش زیاد توصیه نمی‌گردد. زیرا در هنگام استفاده از آن بدن بسیار زیاد از حالت طبیعی جمع و جور‌تر می‌شود. این مساله سبب ایجاد حساسیت پوستی و یا ایجاد چین‌های ریز در آن قسمت می‌گردد. با افزایش دما امکان عرق سوزی در ناحیه‌ای که این پوشش را مورد استفاده قرار داده ‌ایم، نیز وجود دارد. بنابراین استفاده در یک مجلس و یا پس از جراحی اشکال زیادی ندارد، اما نباید به طور مداوم از این نوع پوشش بهره برد.

همچنین گاهی بسیار تنگ‌تر از سایز واقعی می‌شود و در زیر آن کبودی‌هایی به وجود می‌آید. البته گاهی این حساسیت‌های پوستی سبب خارش و پیش زمینه‌ای برای تولید اگزما در بدن می‌گردد.

گن نانو چیست؟

در خرید این پوشش سعی کنید، که این نوع پوشش از فناوری نانو، بهره برده باشد. در نوع نانو در واقع مواد معدنی ویژه به همراه آنتی اکسیدان و مواد گیاهی بر روی لایه داخلی گن گذاشته شده است. مواد نانو، آن را خوشبو می‎‌نماید تا تاثیر بیشتری بر روی مصرف کننده ایجاد نماید.

گن فرم دهنده سینه زنانه چیست؟

گن سینه یک سیستم نوآورانه است. این گن زنانه، با مدل سازی مناسب شکل سینه ها، فورا آن ها را به زیبایی فرم می دهد. این محصول ایده آل باعث لیفت و فرم دهی سینه های افتاده می شود. همچنین گن فرم دهنده سینه، حجم سینه را تا 2 سایز افزایش می دهد. این گن، برای هر سایزی از سینه بانوان قابل استفاده است.

گن شورتی زنانه چیست ؟

گن شورتی، نوع خاصی از شورت است که علاوه‌ بر این‌که نقش لباس زیر را ایفا می‌کند؛ در قسمت کمر دارای کمربند بلندی است که به خوبی روی شکم و پهلو‌ها را پوشش می‌دهد.

این گن بلند متصل به شورت معمولاً محکم و کشسانی است. این گن نیز نوعی گن لاغری زنانه است که به جمع نمودن شکم و پهلوها کمک می‌کند. همچنین می‌توان با پوشیدن این لباس زیر، اندامی زیبا و خوش‌فرم را با ایجاد لاغری در نواحی شکم و پهلو به دست آورد.

انواع گن شورتی:

گن‌های شورتی به طور کلی دارای 2 نوع هستند:

 1. گن‌های شورتی اسلیپ
 2. گن‌های شورتی پادار
گن شورتی اسلیپ زنانه چیست؟

گن شورتی اسلیپ همان‌طور که از نام آن پیداست دارای یک شورت اسلیپ می‌باشد. در این مدل ران‌ها تنفس آزاد دارند و کمر شورت بلند است و با جنس محکم خود شکم را به خوبی پوشش می‌دهد.

گن شورتی پادار زنانه چیست؟

گن شورتی پادار علاوه بر داشتن گن در قسمت کمر و شکم معمولاً قسمتی از ران را نیز پوشش می‌دهد. حتی ممکن است در قسمت ران برای برجسته نشان دادن این قسمت، از پروتز‌هایی در آن استفاده شده باشد. در برخی مدل‌ها قسمت ران نیز حالت محکم و کششی دارد و ران‌ها را فشرده می‌کند.

روش پوشیدن گن شورتی زنانه:

اغلب گن‌های شورتی، دارای مواد کشسانی هستند. آن ها مانند یک شورت معمولی پوشیده می‌شوند. برخی از انواع آن در قسمت شکم دارای تعدادی قزن یا گیره هستند. بنابراین باید پس از پوشیدن، آن‌ها را با توجه به میزان فشردگی که در ناحیه شکم می‌خواهید ایجاد نمایید؛ روی ردیف مناسب ببندید.

اغلب گن‌های شورتی فاقد درز هستند. آن ها هیچ گونه ناراحتی را برای بدن ایجاد نمی‌کنند. این گن‌ها در قسمت کمر به اندازه کافی محکم هستند. گن شورتی زنانه، برای زمان‌های طولانی روی کمر ثابت می‌مانند. همچنین مشکلاتی مانند پایین آمدن و چرخیدن را برای شما ایجاد نمی‌کنند.

کاربرد گن شورتی چیست؟

این نوع گن دارای کاربردهای وسیعی است و می‌تواند برای تمام خانم‌ها و آقایان در هر سن و سالی استفاده گردد. از کاربردهای اصلی این نوع گن مخفی نمودن شکم و پهلو‌ها می‌باشد. شما با پوشیدن این گن زیر لباس خود به راحتی و بدون دردسر می‌توانید عیب‌های اندام خود را مخفی نموده و بسیار زیبا و جذاب شوید.

همچنین پوشیدن مداوم گن شورتی می‌تواند منجر به چربی سوزی و کاهش سایز شکم و پهلوها گردد. از کاربردهای دیگر این لباس کمک به بهبود محل جراحی‌های شکم می‌باشد. استفاده از گن شورتی بعد از زایمان می‌تواند زمان مورد نیاز برای بازگشت شکم به اندازه قبلی را کاهش دهد.

از کاربردهای دیگر این نوع پوشش کمک به گرم نگه داشتن شکم و پهلوها  است. در افرادی که دارای درد‌هایی در ناحیه کمر می‌باشند نیز می‌تواند منجر به تسکین درد گردد‌.

ایجاد فرم ساعت شنی | گن ساعت شنی زنانه چیست؟

بسیاری از افراد دوست دارند کمری باریک و ران‌ها وباسنی برجسته داشته باشند. به عبارت دیگر شبیه یک ساعت شنی باشند. با استفاده از این نوع گن می‌توانید خود را به راحتی به این فرم ایده آل در‌ آورید. یک گن شورتی شکم و پهلو‌ها را فشرده می‌کند.

در برخی مدل‌ها دارای پدهایی در ناحیه باسن و ران‌ها می باشد که به طور کاملاً طبیعی این نواحی را برجسته‌تر می‌کند. همچنین در برخی انواع ناحیه باسن به گونه‌ای طراحی شده است که باسن را بالاتر نگه می‌دارد. پوشیدن این گونه گن‌ها می‌تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد.

رنگ بندی گن زنانه :

با این که اغلب افراد ترجیح می‌دهند از رنگ‌های سفید، مشکی و یا کرم این لباس استفاده نمایند، اما این لباس دارای تنوع رنگ می‌باشد. شما به‌ راحتی می‌توانید رنگ مورد نیاز خود را پیدا نموده و سفارش دهید.

روش مراقبت از انواع گن زنانه :

گن را چگونه بشوئیم؟

بهتر است برای حفظ حداکثر عملکرد و کارایی از شست و شوی ملایم ماشین لباسشویی و خشک کردن با حرارت کم استفاده نمایید.

تاریخ انقضای گن چقدر است؟

طول عمر شورت به تعداد دفعاتی که آن را می‌پوشید مربوط می‌شود. اما توصیه می‌گردد که هر سه ماه یکبار این لباس زیر را جایگزین نمایید. به طور‌کلی طول عمر لباس زیر نباید بیشتر از 6 ماه باشد.

آیا دمای محل نگهداری گن مهم است؟

در زمان‌هایی که از گن استفاده نمی‌کنید آن را درون کاور قرار دهید. همچنین بهتر است گن ها را در جای خنک نگهداری نمایید که حالت ارتجاعی خود را از بهتر حفظ کند.

سوالات متداول

در زیر می‌توانید پاسخ سوالات خود را بیابید. در غیر این صورت از ما بپرسید، ما همیشه به سوالات شما پاسخ خواهیم داد. (جهت ویرایش این قسمت به پیکربندی پوسته > تب متفرقه > سوالات متداول مراجعه نمایید.)