سوتین

معرفی انواع سوتین

امروزه تنوع سوتین ها بی نهایت زیاد است. اما این نوع لباس زیر زنانه را می توان به دسته هایی تقسیم کرد. انواع سوتین عبارتند از:

 • سوتین راحتی
 • سوتین زیرکتی و دکلته
 • سوتین نیم کاپ
 • سوتین ابری
 • سوتین بدون ابر
 • سوتین پد دار
 • سوتین جک دار و پوش آپ
 • سوتین بدون جک
 • سوتین نیم جک
 • سوتین پرستاری و سوتین شیردهی
 • چسب سینه و سوتین ژله ای
 • سوتین دانتل
 • سوتین گیپوری
 • سوتین نخی
 • سوتین لیزری
 • سوتین قهرمانی

موارد فوق از انواع متنوع این پوشش در بازار است، که به آنها اشاره نمودیم.

حال نکاتی که می‌بایست در مورد این نوع پوشش مد‌نظر قرار داد را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهیم.

اهمیت استفاده از سوتین

نخستین کاری که شما پس از رسیدن به منزل انجام می‌دهید،عوض کردن تمام لباس‌هایتان می‌باشد. ولی به لباس زیر دست نمی‌زنید. آیا باید سینه بند خود را نیز باز نمایید؟!

یک سینه بند هر قدر هم از جنس و کیفیت خوبی برخوردار باشد، می توان یک خانم را در طول روز تحت فشار قرار داده و خسته نماید. پس بهتر آن است که این کار بعد از رسیدن به منزل انجام شود. قبل از خواب نیز بایستی بانوان تمام تلاش خود را در در آوردن لباس زیر خود نمایند. به هیچ وجه به خاطر خستگی و یا تنبلی از در آوردن این پوشش قبل از خواب شانه خالی نکنند.

آیا استفاده از سوتین باعث بروز سرطان سینه می شود؟

باید در مورد بحث پزشکی بگوییم که استفاده از سوتین (کرست) (خصوصا اگر نامناسب و تنگ باشد) به صورت مداوم برای سینه‌ها مضر می‌باشد و گاها سبب بروز سرطان نیز می‌گردد.

در حقیقت استفاده مداوم از آن در تمام روز کار مطلوبی نمی‌باشد. برخی می گویند: “بستن آن سبب سفت و شکیل ماندن سینه‌ها می‌گردد. نبستن سوتین سبب شل و افتادگی سینه‌ها می‌شود.” اما این باور‌ها زیاد هم درست نیست!

اگر می‌خواهید سینه‌ای خوب و خوش استایل داشته باشید می‌بایستی سعی نمایید به صورت مرتب ورزش‌هایی که برای سینه مفید می‌باشد را انجام دهید. با ورزش‌هایی خاص همچون شنا می‌توان تا حدی از عارضه افتادگی و شلی سینه‌ها جلوگیری نمود.

علل، پیشگیری و درمان افتادگی سینه و 6 سوتین مناسب افتادگی را در مقاله  ” سیر تا پیاز افتادگی سینه ” بخوانید.

توصیه متخصصان این است که هنگام خواب لباس زیر را باز نمایید. این کار تاثیر فراوانی در تنفس این قسمت از بدن دارد. همچنین کیفیت خواب را نیز بالا می‌برد.

چگونه عمر سوتین را افزایش دهیم؟

در این قسمت قصد داریم راهکارهایی برای افزایش عمر مفید سوتین ارائه نماییم. شستن سوتین با دست و با آرامی و دقت در افزایش عمر مفید سوتین موثر است. همچنین مهم است که سوتین را برای خشک شدن در معرض آفتاب شدید قرار ندهید. تنها هوای آزاد و نور ملایم برای خشک شدن آن کفایت می کند.

اگر وقت کافی برای شستن با دست ندارید می‌توانید آن را در ماشین لباسشویی بیاندازید. البته بهتر آن است که از کیف های مخصوص شست و شوی لباس زیر استفاده کنید.
کیف های مخصوص با جلوگیری از سایش سوتین ها سبب افزایش عمر آن ها می شوند. همچنین از گیر کردن فنر سوتین در داخل لباسشویی نیز جلوگیری می کنند.

میزان شست و شوی سوتین:

یک سوتین را نباید خیلی مورد استفاده قرار داد، زیرا به سرعت به دلیل محیط گرمی که در این قسمت از بدن وجود دارد، سرشار از میکروب‌ها و باکتری‌ها می‌گردد. بهتر آن است که این لباس زیر را به سرعت تعویض و جای آن را به لباس زیر جدیدی بدهید. همچنین لباس زیر بعد از بیرون رفتن و یا حمام کردن حتی اگر در یک روز دو بار به بیرون یا حمام برویم باید حتما شسته شود.

راهنمای خرید سوتین

اگر برای خرید سینه بند می‌خواهید اقدام کنید، این باور غلط را از خود دور کنید که اندازه شما در برندهای مختلف یکسان باشد. بسیار اهمیت دارد که مطلع باشید سایز لباس زیر به برند آنها وابسته است و اگر هر بار از برندهای مختلف خرید می‌نمایید، سایز هم فرق خواهد نمود پس زمان خرید بایستی سایز را امتحان کنید.

در خرید باید جنس، نوع و برند برای ما مهم باشد. همچنین سایز و رنگ بندی این پوشش از اهمیت فراوانی برخوردار است که باید به این نکات توجه بسیاری نمود همچنین از قیمت خوبی هم برخوردار باشد، در نهایت با توجه به تمام این موارد و نکات باید بیان نمود که این نوع پوشش بسیار از تنوع بالایی در خرید برخوردار است و بایستی تمام تلاش خود را برای انتخابی ایده آل به کار بست.

پس با نهایت دقت تمام سعی خود را بکنید تا جنس دلخواه خود را انتخاب و رضایت کامل را برای خود به ارمغان آورید. این خرید از حساسیت بالایی برخوردار می باشد باید بتوان بدون پرو آن سایز مناسبی را برای خود برگزید و مطمئنا خرید با تامل طول عمر بالایی نیز برای ما در پی دارد.

پشتیبانی آنلاین

در زیر می‌توانید پاسخ سوالات خود را بیابید. در غیر این صورت از ما بپرسید، ما همیشه به سوالات شما پاسخ خواهیم داد.