همه چیز در مورد سوتین اسفنجی جک دار!

مقدمه:

امروزه انواع بسیار متنوعی از سوتین‌ها از جمله سوتین اسفنجی جک دار در بازار وجود دارند. این سوتین ها از حدود ۳ دهه قبل وارد ایران شده‌اند. ست شورت و سوتین اسفنجی، در انواع مختلف، سایزها و طرح ها و رنگ‌های متنوع تولید شده اند. برندهای مختلفی نیز این مدل لباس زیرها را ارائه می‌دهند.

بین انواع مختلف سوتین‌های موجود در بازار، سوتین‌ جک دار و سوتین اسفنجی بیش تر مورد استقبال بانوان قرار گرفته است. هرکدام از آن‌ها برای مصارف خاصی کاربرد دارند. ما سعی داریم در این مقاله ویژگی ها، مزایا و معایب سوتین اسفنجی جک دار را برای شما توضیح دهیم. همچنین در مورد تفاوت سوتین جکدار با سوتین اسفنجی نیز مطالبی بیان می کنیم.

شما در انتهای مطلب متوجه کاربردهای هرکدام خواهید شد. پس از مطالعه، می توانید به راحتی تشخیص دهید کدام سوتین برای شما بهتر است. توصیه می کنیم تا انتهای این مطلب از وبلاگ لناسنتر با ما همراه باشید. در انتها نیز می توانید ما را از سوالات و نظرات خود آگاه نمایید.

سوتین اسفنجی جک دار

تاریخچه ی سوتین اسفنجی جک دار

تاریخچه تولید سوتین‌ اسفنجی جک دار، به اواخر دهه ۱۹۵۰ میلادی برمی‌گردد. برای اولین بار این سوتین‌ها در کشور کانادا و توسط شرکت pigeonnant با الهام گرفتن از نوع دیگری از سوتین‌های اروپایی ساخته شدند. طی آن سال‌ها سوتین‌های مختلفی تولید شدند که انواع جک دار محبوبیت بیشتری بین مردم پیدا کردند.

نام دیگر سوتین اسفنجی جک دار چیست؟

سوتین اسفنجی جکدار به زبان انگلیسی بیش تر به نام پوش آپ (  Push up bra) یا سوتین لیفت دهنده شناخته می‌شود. دلیل این نام گذاری خاصیت  بالا بردن و بهم نزدیک سینه ها در این سوتین است. درایران به سوتین جک دار، سوتین پد دار نیز گفته می شود. زیرا داخل کاپ ها جک یا پدهایی قرار داده است.

سوتین اسفنجی جک دار چیست؟

برای ساخت این سوتین‌ها، از پد یا جک استفاده می‌شود. پد لایه‌ای اسفنجی است که در قسمت زیرین و کناره‌های درون کاپ قرار دارد. این سوتین‌ها دارای انواع مختلفی هستند. در برخی از آن‌ها می‌توانید اسفنج را از کاپ خارج کنید و به‌صورت ساده هم از سوتین‌ها استفاده کنید. برخی دیگر دارای یک جک یکپارچه و سراسری هستند که قابل خارج کردن نیست.

این سوتین‌ها، با پد هایی در اندازه های مختلف تولید می شوند. سوتین های جکدار براساس اندازه ی جک به سوتین نیم جک، سوتین تمام جک، سوتین با جک ماساژوری تقسیم می شوند. سوتین اسفنجی جک دار در تن بسیار زیبا و شیک است. زیرا باعث فرم دهی عالی به سینه ها می شوند. این سوتین محبوب با نزدیک کردن سینه ها به یکدیگر باعث ایجاد خط بین سینه می شود.

انواع سوتین اسفنجی جک دار

سوتین جک دار، خود دارای انواع مختلفی است. در زیر در مورد انواع این سوتین محبوب توضیح خواهیم داد:

سوتین نیم جک

سوتین نیم جک درصد کمتری از پد درون کاپ دارد. نقش آن صرفا برای فرم دادن به سینه است. وظیفه بزرگ نشان دادن سینه‌ها در این مدل بیشتر از طریق فنر انجام می‌گیرد. سوتین نیم جک، به گونه ای طراحی شده اند که بیش تر برای خانم‌هایی که دارای سینه‌هایی با اندازه معمولی هستند، مناسب است. بخش پایین کاپ در این نوع، پد بیش تری دارد. سوتین نیم جک نیز برای لیفت دادن سینه به بالا و به اصطلاح پوش آپ طراحی شده است.

سوتین تمام جک

سوتین تمام جک در بخش پایینی و در کناره‌های کاپ دارای پد بیشتری نسبت به سوتین نیم جک است. سوتین تمام جک، کمک می‌کند که سینه‌ها تا یک یا حتی دو سایز نیز بزرگ‌تر از اندازه واقعی خود نشان دهد. سوتین تمام جک حجم سینه ها را بیش تر می افزاید. بدیهی است که هر چه میزان پد به کار رفته در سوتین بیش تر باشد ظاهر بزرگ تری نیز به سینه‌ها خواهد داد. همچنین سوتین تمام جک، باعث می شود چاک سینه یا خط بین سینه ایجاد شود. زیرا می تواند سینه ها را به یکدیگر نزدیک تر نماید.

سوتین با جک ماساژوری | سوتین ماساژوردار چیست؟

پدها در سوتین جک دار ماساژوری به گونه ای است که گویی با قرار گیری چندین پد کوچک در کنار هم ایجاد شده است و پستی و بلندی های مواجی دارد. مزیت سوتین ماساژور دار این است که به دلیل فاصله ایجاد شده در بین هر کدام از این جک‌ها سینه می تواند کمی جاه به شود. این نوع سوتین، باعث می شود گردش خون بهتری در سینه در جریان داشته باشد. علاوه بر این در استفاده طولانی مدت موجب فشار زیاد و احساس خستگی برای سینه‌ها را به همراه نخواهد داشت.

توصیه می‌شود اگر فعالیت شما طوری است که در طول روز استفاده زیادی از سوتین جکدار دارید، حتما از این مدل استفاده کنید. کمک به گردش خون بهتر در این مدل‌ها در کاهش احتمال ابتلا به سرطان سینه در خانم‌ها تاثیرگذار است.

سوتین با جک ماساژوری

6 مزیت شگفت انگیز سوتین اسفنجی جک دار

مزایای سوتین اسفنجی جک دار بی نظیر است. این مزایا به ویژه برای بانوانی که از ظاهر سینه های خود رضایت کامل ندارند، چیزی شبیه به معجزه است. بسیاری از روش های زیبایی مدعی هستند که می توانند به صورت دائمی و با کمترین عوارض به سینه ها زیبایی ببخشند. اما در عمل می بینیم که این روش ها بسیار پر عارضه و موقت هستند. گاه حتی باعث می شوند فرم سینه از ابتدا نیز بدتر بشود. اما سوتین اسفنجی جک دار، به راحتی و با کم ترین هزینه سینه های شما را به بهترین وجه ممکن زیبا خواهد نمود.

 1. فرم دهی عالی به سینه ها
  این سینه بند، برای تمام افراد به‌خصوص افرادی که بالاتنه و سینه‌های کوچک‌تری دارند مناسب است. سوتین اسفنجی جک دار باعث فرم دهی و زیبایی هرچه بیش تر سینه‌ها می شود. سوتین اسفنجی جک دار تمام انتظارات را برای فرم دهی به سینه‌ها برطرف می‌کنند.
 2. افزاینده ی موقت حجم سینه ها:
  با پوشیدن این سوتین می توان افزایش 1تا 2 سایزی حجم سینه را تجربه نمود.  استفاده از آن‌ها باعث می‌شود که لباس بر تن شما زیباتر به نظر بیاید.
 3. مناسب سینه های نامتقارن:
  سوتین اسفنجی جک دار، برای متقارن سازی سینه‌ها و یک نواخت به نظر رسیدن بالاتنه بسیار مناسب است.
 4. لیفت دهنده ی سینه های افتاده:
  همان‌طور که گفتیم شما می‌توانید برای پوشیدن لباس در مهمانی‌ها، از این سوتین‌ها به‌عنوان لباس زیر استفاده کنید تا بدن شما را خوش فرم تر نشان دهد. این مزیت به ویژه برای افرادی که سینه هایی افتاده دارند، بسیار با اهمیت است.
  سوتین اسفنجی جک دار، برای خانم‌هایی که دوران شیردهی نوزاد را طی کرده و هنوز اثرات افتادگی سینه در آنها باقی مانده است بسیار مناسب است. همچنین افرادی که به دلیل افزایش سن دچار افتادگی سینه‌ها شده‌اند هم می‌توانند برای خوش فرم شدن بالاتنه استفاده کنند تا سینه‌های آنها، به سمت بالا لیفت داده شود.
 5. نزدیک کننده ی سینه‌ها:
  خانم‌هایی که با داشتن جثه بزرگ‌تر، فاصله بین سینه‌های آنها زیاد است و دوست دارند ظاهر بالاتنه آنها کوچکتر به نظر بیاید نیز می‌توانند از این مدل سوتین‌ها استفاده کنند. جک درون کاپ‌ها از کناره‌ها سینه‌ها را به داخل لیفت داده و فاصله بین آنها را کمتر می‌کند و باعث کوچک تر به نظر رسیدن آنها می شود.
 6. افزاینده ی گردش خون:
  با پوشیدن سوتین جک دار ماساژوردار احساس بهتری را می توان تجربه نمود. دلیل این امر وجود دانه های ریز یا فاصله بین جک ها ست. همین ماساژور های به ظاهر ساده می توانند باعث جا به جا شدن سینه و افزایش گردش خون این ناحیه شود.
 7. افزایش جذابیت جنسی:
  پوشیدن این نوع سوتین،در درجه ی اول باعث رضایت خود بانوان از استایل شان و افزایش اعتماد به نفس آنان می شود. علاوه بر آن به دلیل زیباتر جلوه دادن اندام  زنانه، باعث افزایش جذابیت جنسی می شود. بنابراین می توان گفت که سوتین اسفنجی جک دار در بهبود روابط بین همسران نیز موثر است.

سوتین مخصوص سینه‌های کوچک‌

معایب و عوارض پوشیدن سوتین اسفنجی جک دار چیست؟

یکی از سوالات متداول در مورد سوتین اسفنجی این است که آیا سوتین اسفنجی ضرر دارد؟! در این قسمت قصد داریم به این سوال پرتکرار بانوان پاسخ دهیم.

 • محدود بودن گردش هوا: معمولا این گونه سوتین‌ها، اسفنج زیادی در بافت خود دارند. این مساله باعث محدود شدن گردش هوا در داخل سوتین خواهد شد. به همین دلیل توصیه می شود تا جایی که امکان دارد از استفاده ی طولانی مدت آن دوری کنید. زیرا امکان دارد که باعث ایجاد حساسیت پوستی شود.
  البته این نکته را هم باید در نظر بگیرید که در برخی مدل ها لایه‌ای مناسب تمام نخ روی جک را می‌پوشاند. این لایه خاصیت ضد تعریق داشته و این مشکل را تا حدودی رفع می‌کند. علاوه بر این اگر سوتین جکدار ماساژوری را خریداری کنید، به دلیل دانه ها یا فاصله‌هایی که در بین شیارهای جک دارد این مشکل را نیز تا حد بسیار زیادی کاهش خواهد داد.
 • نامناسب بودن برای سایز های بزرگ: سوتین اسفنجی جک دار برای سینه های کوچک یا افتاده بسیار عالی است. اما برای سینه های حجیم و بزرگ انتخاب مناسبی به نظر نمی رسد. زیرا باعث بیرون افتادن سینه ها از درون کاپ ها می شود. خصوصا نوع تمام جک آن، که دارای حجم زیادی از اسفنج داخل کاپ هایش است. بهتر است بانوان دارای سینه های سایز بزرگ، سوتین اسفنجی بدون جک را استفاده نمایند.

 

فرق سوتین اسفنجی جک دار و سوتین اسفنجی ساده چیست؟

تفاوت عمده این دو نوع سوتین در حجم پد به‌کاررفته در آن‌ها است. به عبارت دیگر می‌توان گفت که این سوتین‌ها مانند هم هستند و تفاوت خیلی زیادی با یکدیگر ندارند. وظیفه هر دو نوع سوتین جک دار و اسفنجی، خوش فرمی سینه‌ها و همچنین بزرگ‌تر نشان دادن اندازه آن‌ها است.

به طور کلی می‌توان گفت که در سوتین‌های جک دار پد ضخیم‌تری در قسمت پایینی و کناره‌های کاپ سوتین وجود دارد. اما برای ساخت سوتین‌های اسفنجی از یک لایهٔ نازک پد در داخل کاپ استفاده می‌کنند. وجود لایه ی اسفنج فقط به خاطر مخفی کردن نوک سینه‌ها و جلوگیری از نمایان شدن طرح آن بر روی لباس است.

با استفاده از سوتین‌های جک دار، اندازه سینه‌ها ۱ تا ۲ سایز تغییر می‌کند. اما بعد از استفاده از سوتین‌های اسفنجی، اندازه سینه‌ها نهایتاً تا ۱ سایز آن هم به دلیل فنر درون سوتین افزایش پیدا خواهد کرد. پس اگر بالاتنه کوچک یا افتاده‌ای دارید، توصیه می‌کنیم از سوتین‌های جک دار غافل نشوید. حتماً برای انواع مهمانی و عروسی، این نوع سوتین‌ها را انتخاب کنید. سوتین‌های اسفنجی هم معمولاً برای استفاده روزانه پیشنهاد می‌شوند.(quora)

سوتین پد دار جداشونده

قیمت سوتین اسفنجی:

قیمت سوتین های اسفنجی، بسته به نوع پارچه، فنردار بودن یا نبودن، وجود یا عدم وجود جک یا پد، کیفیت اکسسوری و تزئینات آن متفاوت است. در برخی از سوتین ها از گیپور، دانتل، نگین و گلدوزی استفاده شده که طبعا در قیمت نهایی آن تاثیرگذار است.  همچنین بدیهی است که قیمت ست شورت و سوتین اسفنجی اندکی بالاتر است. سوتین های اسفنجی وارداتی و برند خارجی معمولا بسیار بالاتر است. این در حالی است که تولیدات ایرانی با کیفیت، چیزی از لباس زیرهای برند کم ندارند.

سوتین اسفنجی ارزان قیمت و با کیفیت از کجا تهیه کنیم؟

به یاد داشته باشید همواره مراکز معتبر را برای خرید لباس زیر خود انتخاب کنید. در این مراکز عموما رضایت مشتری با اهمیت است. بنابراین تلاش بر این است که از محصولات با کیفیت استفاده شود. مراکز فروشی که سال هاست در زمینه ی فروش لباس زیر فعالیت دارند، قاعدتا تجربه ی بیشتری نیز دارند. رضایت مندی مشتریان نیز فاکتور مهمی در انتخاب یک فروشگاه خوب است.

در خرید اینترنتی سوتین به چه نکاتی توجه کنیم؟ | راهنمای خرید اینترنتی سوتین

اگر تمایل دارید که خرید سوتین را اینترنتی انجام دهید، حتما این موارد را با دقت چک نمایید:

 1. وجود عبارت https در ابتدای آدرس سایت که به منزله ی معتبر تر بودن سایت است.
 2. اعتبار داشتن e-نماد یا نماد اعتماد الکترونیک
 3. داشتن درگاه فعال از بانک های معتبر کشور
 4. توجه به سابقه ی کاری، رضایت مندی مشتریان و…
 5. دانستن اندازه های دقیق سوتین

چرا فروشگاه لناسنتر را برای خرید لباس زیر انتخاب کنیم؟

فروشگاه لناسنتر پس از سالها تجربه و تلاش در عرصه تولید و پخش لباس زیر در سال 1390 به یک برند معتبر در زمینه ی عرضه ی لباس زیر تبدیل شده است. در این فروشگاه کیفیت و رضایت مشتری حرف اول را می زند. شما می توانید علاوه بر انواع سوتین اسفنجی ارزان قیمت، لباس زیر تمامی اعضای خانواده را از این فروشگاه تهیه نمایید. برخی از سوتین های اسفنجی جک دار عرضه شده در لناسنتر عبارتند از:

 • سوتین اسفنجی جک دار گیپور
 • سوتین اسفنجی جک دار نگین دار
 • سوتین اسفنجی جک دار لبه گلدوزی
 • سوتین اسفنجی جک دار ماساژر بغل
 • سوتین اسفنجی جک دار مجلسی
 • سوتین اسفنجی جک دار دخترانه
 • سوتین اسفنجی فانتزی
 • و بسیاری از نمونه‌های دیگر

شستشوی سوتین اسفنجی جک دار چگونه است؟ | بهترین روش شست وشوی سوتین اسفنجی جک دار

ما تا اینجای بحث در مورد سوتین اسفنجی جکدار صحبت کردیم. اکنون می‌خواهیم شما را با نحوه صحیح شستشوی این نوع سوتین‌ها آشنا کنیم. همان طور که می‌دانید شستشوی نامناسب سوتین، به مرور باعث کهنه نشان دادن آن می‌شود. همچنین کارایی آن نیز کاهش می‌یابد.

پس لازم است که درباره نحوه صحیح شستشوی سوتین‌ها اطلاعات کافی را کسب کنید. سعی کنید از این به بعد شست‌وشوی آن‌ها را به‌درستی انجام دهید. استفاده از ماشین لباس‌شویی برای شستشوی سوتین‌های اسفنجی کار اشتباهی است. ماشین لباس شویی می‌تواند به انواع سوتین اسفنجی آسیب برساند.

بنابراین توصیه می‌کنیم برای شست‌وشوی آن‌ها حتماً از روش شستشوی دستی استفاده کنید. اما اگر مایل به انجام این کار نیستید و قصد دارید از لباس‌شویی برای شستشوی انواع سوتین‌ اسفنجی جک دار و بدون جک استفاده کنید، بهتر است از سبد شستشوی لباس زیر کمک بگیرید. با توجه به اینکه در ساختار این نوع سوتین‌ها از پد استفاده‌شده، استفاده از این سبدهای شستشوی لباس زیر مانع خراب شدن و پارگی پدها در طول زمان شستشو با لباس‌شویی می‌شود.

جمع بندی و سخن پایانی

در بحث فرق سوتین جک دار و اسفنجی باید بدانید که سوتین‌ها لباس‌های زیری هستند که برای خوش فرم نشان دادن بالاتنه مورد استفاده قرار می‌گیرند. این سوتین‌ها در انواع و طرح‌های مختلفی در بازار موجود هستند. شرکت‌های زیادی اقدام به طراحی و تولید آن‌ها کرده‌اند. ازجمله پرطرفدارترین انواع سوتین‌ها می‌توانیم به سوتین جک دار و اسفنجی اشاره کنیم.

سوتین جک دار و سوتین اسفنجی شباهت‌های زیادی به یکدیگر دارند. در ساخت هر دوی آن‌ها از پد برای خوش فرم تر نشان دادن سینه‌ها استفاده می‌شود. شما به کمک این سوتین‌ها می‌توانید بالاتنه ی خوش فرم تر، متقارن و چند سایز بزرگ‌تر داشته باشید.

این سوتین‌ها علی‌رغم شباهت‌های بسیار زیادی که به یکدیگر دارند، دارای تفاوت‌هایی نیز هستند. برای ساخت سوتین‌های جک دار از مقدار پد زیاد و ضخیم‌تری در قسمت پایین کاپ‌ها استفاده می‌شود. اما سوتین‌های اسفنجی دارای یک لایهٔ نازک پد به‌صورت سرتاسری در تمامی قسمت‌های کاپ هستند.

عملکرد این ۲ سوتین در خوش فرم نشان دادن سینه‌ها مشابه یکدیگر است. اما سوتین‌ اسفنجی جک دار می‌توانند سینه‌های شما را بزرگ‌تر و خوش فرم تر نشان دهند. پس اگر سایز سینه‌های شما کوچک است، توصیه می‌کنیم در وهله اول از سوتین‌ اسفنجی جک دار استفاده نمایید. کوچکترین سایز سوتین اسفنجی، که معمولا از 60 شروع می شود می تواند مناسب دختران نوجوان و افراد دارای سینه های کوچک باشد.

ما در اینجا سعی داشتیم فرق سوتین‌ اسفنجی جک دار و سوتین اسفنجی بدون جک را برای شما توضیح دهیم. توصیه می‌کنیم برای افزایش دوام این سوتین‌ها، آن‌ها را به روش دستی بشویید. اگر قصد دارید از ماشین لباس‌شویی برای شستن آن‌ها استفاده کنید، از سبد مخصوص لباس زیر کمک بگیرید.

4.7/5 - (3 امتیاز)