لباس خواب زنانه

7 دلیل برای اینکه لباس خواب بخریم!

در این متن قصد داریم، مزایا و ویژگی‌های انواع  لباس خواب زنانه را بررسی نماییم. لطفا با ما تا انتهای این متن همراه باشید.

مزایای خرید لباس‌خواب زنانه چیست؟  

 1. خواب آرامی را برای شما رقم می زند.
 2. نشان دهنده‌ی خوش‌سلیقگی یک خانم است.
 3. اعتماد به نفس را افزایش می دهد.
 4. افزاینده‌ی جذابیت اندام است.
 5.  عیوب احتمالی اندام را کتر نشان می‌دهد.
 6. از ورود آلودگی به رختخواب جلوگیری می نماید.
 7. باعث ایجاد تنوع و افزایش کیفیت روابط جنسی می شود.

چرا پوشیدن لباس خواب زنانه، جذابیت جنسی را افزایش می‌دهد؟

بانوان به صورت طبیعی زیبایی و تنوع را دوست دارند. یکی از نشانه‌های خوش‌سلیقگی یک خانم، داشتن چندین مدل لباس‌خواب زنانه جذاب می‌باشد. صرف‌ نظر از این‌که اندام شما چه فرمی دارد، شما می‌توانید با پوشیدن  لباس‌خواب زنانه شیک بر جذابیت خود بیفزایید. زیرا پوشیدن لباس خواب، باعث می شود عیوب احتمالی کمتر به نظر بیایند.

چرا پوشیدن لباس خواب به داشتن خوابی آرام تر کمک می‌کند؟

همچنین پوشیدن لباس خواب زنانه ساتن به خواب آرام و راحت‌تر شما کمک زیادی می‌نماید. زیرا در پارچه‌های نخ پنبه و ساتن هوا به خوبی می‌تواند جریان داشته‌باشد. این امر باعث می‌شود دمای بدن تنطیم شود. متعادل ماندن دمای بدن نیز راحتی و آسودگی در خواب را برای فرد به ارمغان می‌آورد.

نقش تنوع در لباس خواب | آیا خرید یک لباس خواب کافی است؟

هرگز از معجزه ی تنوع غافل نشوید! حتما چندین مدل و چندین رنگ متنوع و مختلف لباس خواب برای خود تهیه نمایید. ایجاد تنوع علاوه بر ایجاد اعتماد به نفس و حفظ روحیه و شادابی در بهبود روابط بین زوجین بسیار موثر است.

امروزه لباس خواب‌ها و کاستوم‌های زنانه در مدل های مختلفی تولید می‌شوند. از جمله این البسه‌ی خواب زنانه به موارد زیر می‌توان اشاره داشت:

 • لباس خواب چرمی زنجیری
 • کاستوم توری دامن دار
 • کاستوم دانش آموزی
 • کاستوم زنانه پلیس
 • کاستوم پرستاری زنانه
 • کاستوم زنانه کریسمسی (مامانوئل)
 • لباس خواب یاردی گردنی
 • لباس خواب فانتزی هارنسی
 • لباس خواب جلوباز
 • لباس خواب پشت باز

اهمیت رعایت بهداشت در زمان خواب:

یکی از محاسن پوشیدن لباس‌خواب حفظ تمیزی رختخواب می‌باشد؛ زیرا با پوشیدن یک لباس‌خواب آلودگی‌های حاصل از فعالیت روزمره وارد رختخواب نخواهند شد. به شرط آنکه به بهداشت و شست وشوی لباس خواب نیز اهمیت کافی داده شود. زیرا ممکن است در زمان خواب بدن تعرق داشته باشد. بنابراین علاوه بر استفاده از عطر و دئودرانت، شست وشوی منظم البسه ی خواب نیز امری اجتناب ناپذیر است.

انواع لباس‌خواب زنانه:

طراحان خوش‌ذوق و هنرمند لباس‌خواب، انواع بسیار زیادی از این لباس را به بازار عرضه کرده‌اند.

 1. تاپ بندی وشورت: یک لباس‌خواب زنانه ممکن است فقط شامل یک تاپ بندی و یک شورت باشد. این نوع تاپ و شورت زنانه معمولا از جنس های راحت مثل ساتن یا نخ پنبه دوخته می شوند. لبه های این گونه از تاپ و شورتک ها نیز معمولا با تور یا گیپور تزئین می شود.
 2. لباس خواب زنانه فانتزی: برخی از انواع این لباس دارای تزیینات خاصی هستند. برش‌های کمانی و زیبایی در زیر سینه و یا کمر دارند. از انواع چینه‌ای ریز و درشت در آن‌ها استفاده شده است. این گروه در واقع لباس‌خواب زنانه فانتزی می‌باشند.
 3. لباس خواب حریر: به دلیل لطافت خاص و تهویه هوای مطبوع در دوخت بعضی از انواع این لباس از پارچه‌های حریر استفاده گردیده است. یک لباس‌خواب زنانه حریر می‌تواند زیبایی اندام شما را در زیر نور ملایم اتاق‌خواب به نمایش بگذارد. در برخی دیگر از لباس‌خواب‌ها از پارچه‌های نخی استفاده شده است که ویژه فصول گرم هستند.
 4. لباس خواب چند تکه: ممکن است لباس‌خواب دارای چندتکه باشد. این لباس‌خواب‌های چندتکه درواقع چندمنظوره هستند.
 5. لباس خواب ست: مدل‌های ست زنانه و مردانه لباس‌خواب نیز وجود دارد که بیشتر موردعلاقه زوج‌های جوان است و می‌تواند زینت‌بخش جهاز نوعروسان باشد.
 6. انواع کاستوم زنانه: این البسه بیشتر به هدف ایجاد جذابیت جنسی بیشتر تولید و استفاده می‌شوند. داشتن انواع مختلف این کاستوم ها برای خصوصا برای بانوان جوان متاهل ضروری است. این کاستوم ها معمولا در انواع پلیسی، پرستاری، هارنسی، دامنی (دامن دار)، دانش آموزی، چریکی، چرمی، زنجیری، توری، کریسمسی (مامانوئل) وجود دارند.

لباس خواب چند تکه چیست؟

شما می‌توانید با توجه به شرایط مختلفی ازجمله دمای اتاق‌خواب، روحیات و سلیقه شخصی تصمیم بگیرید این لباس چندتکه را به‌صورت کامل بپوشید یا فقط از برخی تکه‌های آن استفاده نمایید. لباس‌خواب ساتن زنانه سه‌تکه یکی از این مدل‌ها است.

این مدل خاص و زیبا شامل یک تاپ بندی، شلوار راحتی با کمرکش و یک ربدوشامبر می‌باشد. ممکن است در گرمای تابستان شما ترجیح دهید فقط تاپ و شلوار را استفاده نمایید. هنگام سحر با ورود نسیم خنک صبحگاهی می‌توانید ربدوشامبر آن را نیز بپوشید و خواب شیرینی را تجربه نمایید.

در این مدل از پارچه ساتن ساده و طرح دار به‌صورت ترکیبی استفاده‌ شده است. ربدوشامبر از پارچه ساتن طرح دار می‌باشد و در قسمت جیب و دورتادور یقه آن از ساتن ساده استفاده‌شده است که زیبایی خاصی به کار بخشیده است.

همچنین شلوار آن دارای پارچه ساتن ساده است و در قسمت دم پا، ساتن طرح دار به‌کاررفته است. این روش به‌کارگیری پارچه‌های ساده و طرح دار در کنار هم‌ چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کند. شما می‌توانید با استفاده از کمربند ساتن براق خود جلوی ربدوشامبر را ببندید.

رنگ لباس‌خواب زنانه:

شما در انتخاب رنگ لباس‌خواب زنانه کاملاً مختار هستید. ما سعی نموده‌ایم تنوع رنگ گسترده‌ای را برای شما فراهم نماییم تا شما هیچ محدودیتی در انتخاب رنگ نداشته باشید.

اکثر خانم‌ها ممکن است در انتخاب رنگ تردید داشته باشند. شما می‌توانید با توجه به رنگ پوست و حتی رنگ موی خود رنگ لباس‌خوابتان را انتخاب نمایید.

اگر شما بیشتر اوقات از رنگ‌های روشن و بلوند برای موهای خود استفاده می‌نمایید یک لباس‌خواب زنانه مشکی می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. برعکس این موضوع نیز صادق است اگر از رنگ‌های تیره برای موهای خود استفاده می‌نمایید، یک لباس‌خواب با رنگ روشن انتخاب نمایید.

برخی مواقع ممکن است بخواهید از لباس‌خواب خود با سایر تاپ‌ها و شلوارک‌هایی که در منزل دارید استفاده نمایید. در این‌گونه موارد با توجه به رنگ سایر لباس‌های خود می‌توانید رنگ مناسبی را انتخاب کنید.

لباس خواب چه رنگی بخریم؟ | راهنمای انتخاب لباس خواب براساس رنگ پوست

اگر پوستی گرم و تیره دارید ازتهیه لباس‌هایی به رنگ سفید خودداری نمایید. زیرا لباس رنگ‌های روشن پوست تیره را تیره‌تر می‌نمایند. به جای آن از رنگ های لیمویی روشن یا سبز روشن استفاده نمایید. در نهایت باید در انتخاب و خرید یک لباس خواب مناسب به رنگ پوست نیز توجه نمود تا خرید خوب و مطلوبی را انجام داده باشیم.

نگهداری از لباس‌خواب زنانه:

یکی از نکات مهم در نگهداری از لباس‌خواب زنانه شستشوی منظم آن می‌باشد. هنگام خواب امکان تعریق بدن وجود دارد؛ بنابراین بهتر است لباس‌خواب خود را به‌طور منظم شستشو دهید.

هنگام شستشو به برچسب موجود در لباس دقت نمایید. اگر قابل شستشو با ماشین لباسشویی نمی‌باشد؛ حتماً با دست بشویید. همچنین از شوینده‌های ملایمی که به بافت و رنگ پارچه آسیب نمی‌زنند استفاده نمایید.

نکته دیگر این است که اگر لباس‌خواب شما حالت فانتزی دارد و دارای تزیینات خاصی می‌باشد؛ در اوقات خاصی از آن استفاده نمایید و برای سایر اوقات خواب خود لباس‌خواب ساده‌تری را خریداری نمایید.

گفتنی‌ها درباره لباس خواب عروس:

از البسه‌هایی که می‌بایست برای خرید پیش از مراسم عروسی برای آن اقدام نمود، لباس خواب عروس می‌باشد که در رسم منسوب به خرید بازار خریداری می‌شود. این لباس می‌بایست هم برای عروس و هم برای داماد تهیه گردد. در واقع عروس برای داماد و داماد برای عروس این لباس راحتی را برای استفاده به هنگام خواب باید خریداری نماید.

حال به موارد گفتنی در مورد یک لباس خواب خوب و مناسب خواهیم پرداخت. یکی از مواردی که باید در یک لباس خواب مورد توجه خریدار قرار بگیرد، جنس و نوع پارچه‌ای است که آن لباس دارا می‌باشد. لباس خواب عروس یا دیگر افراد بایستی سبب حساسیت‌های خاص در بدن آنها نگردد.

در واقع این موضوع را اگر بخواهیم روشن تر نماییم باید بگوییم که عبور و مرور هوا از داخل پارچه این لباس باید امکان پذیر باشد. البته بعلاوه این مورد باید جنس نرم و لطیفی داشته باشد و با شست‌و‌شوی زیاد پارچه از بین نرود. از پارچه‌هایی که خوب است در تولید یک لباس خواب از آن استفاده شود، پارچه نخ پنبه، ابریشم و ریون است.

اندازه لباس خواب بسیار مهم است، و نبایستی بیش از حد تنگ و چسبان باشد. اگر بسیار جذب باشد در زمان خواب فرد احساس ناراحتی می کند. این مساله باعث می شود فرد خواب راحتی را تجربه نکند. اگر بسیار گشاد باشد باز هم از زیبایی استایل فرد می‌کاهد. بنابراین خوب است که تناسب کافی را با سایز بدن داشته باشد. این به مفهوم این است که لباس خواب ، فیت بدن باشد یعنی نه گشاد باشد و نه تنگ باشد!

چه مدل لباس خواب برای عروس بهتر است؟

طرح پارچه این لباس باید متناسب با سلیقه و استایل شما باشد. اگر اندام درشتی دارید از تهیه لباس هایی با پارچه‌های طرح‌دار بپرهیزید. اگر لاغر و ظریف هستید و اندام کشیده‌ای دارید؛ می‌توانید از لباس‌های طرحدار با خطوط افقی یا گل‌های درشت استفاده نمایید.

چه رنگی برای لباس خواب عروس انتخاب کنیم؟

همچنین رنگ لباس خواب عروس نیز بسیار خوب است که سفید باشد. این رنگ تشویش و اضطراب را کاهش می‌دهد و سبب آرامش فرد می‌شود. رنگ‌های زرد، نارنجی و قرمز آتشین برای لباس خواب مناسب نیستند، زیرا سبب افزایش میزان هیجان در افراد می‌گردد. همچنین اگر تناژ رنگ پوست شما سرد است، مطلوب است از آبی روشن، یاسی، سبز زمردی و سفید استفاده نمایید.

البته در نهایت بهتر است زوجین با نظر یکدیگر اقدام به خرید لباس خواب نمایند. برای مثال لباس خواب قرمز زنانه برای بسیاری از آقایان محرک است. در حالی که بانوان ممکن است رنگ‌های پاستیلی و ملیح تر را ترجیح دهند.

خرید لباس خواب عروس

در خرید لباس خواب عروس می توان انواع مختلفی از این لباس را با سایز، طرح و رنگ‌های مناسب را برگزید. اما یکی از مسائل دیگری که بسیار در خرید این لباس مهم است و گزینه‌ای است که با سلیقه خود فرد باید خریداری صورت گیرد، چند تکه بودن این لباس می‌باشد.

در واقع لباس خواب به جنس پارچه، مدل و تعداد تکه‌ها و قیمت‌ها بستگی دارد. بعضی از این لباس‌ها داری لباس زیر ست با لباس خواب می‌باشند که در صورت تمایل می‌توان آنها را تهیه نمود .اما بعضی لباس‌های دیگر فقط یک تکه دارند. برخی دیگر دارای دو تکه هستند؛ که به علاوه تکه کوتاه یک رویه برای ایجاد پوشش زیادتر پیش از رفتن به تخت خواب و پس از بیدار شدن و صرف صبحانه دارند.

دو تکه‌ها به خاطر کاربرد بیشتر از پارچه، تقریبا دو برابر یک تکه‌ها قیمت دارند. اگر در پرداخت هزینه آن مشکل دارید از لباس خواب‌های دو تکه با پارچه رویه خریداری کنید زیرا کاربردی‌تر و زیبا‌تر می‌باشند و در سرویس لباس خواب عروس به صرفه‌تر هستند.

نتیجه گیری

همانطور که در بالا نیز اشاره داشتیم مزایای لباس خواب زنانه به اختصار عبارتند از :

 1. پوشیدن لباس خواب،نشان از خوش‌سلیقگی یک خانم است.
 2. استفاده از لباس خواب، اعتماد به نفس را افزایش می دهد.
 3. باعث افزایش جذابیت اندام شما و کمتر به نظر رسیدن عیوب احتمالی می شود.
 4. از ورود آلودگی به رختخواب جلوگیری می نماید.
 5. باعث ارزشمندتر به نظر رسیدن یک بانو، پیش همسرش می شود.
 6. باعث ایجاد تنوع و افزایش کیفیت روابط جنسی می شود.
 7. به دلیل بهره گیری از مدل دوخت و پارچه های مناسب، خواب آرامی را برای شما رقم می زند.
سخن آخر:

ما به شما خرید لباس خواب از مراکز معتبر و تخصصی همچون فروشگاه لناسنتر را پیشنهاد می‌دهیم. این فروشگاه دارای چندین شعبه ی حضوری و آنلاین شاپ معتبر است. شما با خرید از این آنلاین شاپ لباس زیر به راحتی می توانید در هر کجای ایران محصول مورد نظرتان را درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید.
همچنین تیم پشتیبانی لناسنتر آماده ی پاسخگویی و مشاوره ی رایگان به شما هستند. خرید از این آنلاین‌شاپ لباس زیر دارای تضمین قیمت و ارسال رایگان نیز می‌باشد.

سوالات متداول

در زیر می‌توانید پاسخ سوالات خود را بیابید. در غیر این صورت از ما بپرسید، ما همیشه به سوالات شما پاسخ خواهیم داد. (جهت ویرایش این قسمت به پیکربندی پوسته > تب متفرقه > سوالات متداول مراجعه نمایید.)