نخی

سلامت ترین سوتین دنیا !

امروزه لباس زیر ها، با پارچه های متنوعی دوخته می شوند . در میان اجناس متنوع لباس زیر، چه شورت و سوتینی را برگزینیم؟! آیا لباس زیر بر روی سلامتی ما تاثیرگذار است؟
انتخاب لباس زیر بسیار با اهمیت است. زیرا این لباس ها با اندام های حساس فرد در ارتباط است. گاهی اوقات همین لباس کوچک اگر نامناسب باشد می تواند تاثیرات مخربی بر روح و جسم افراد بگذارد. بنابراین انتخاب لباس زیر دارای جنس با کیفیت مهم است.

سوتین نخی چیست؟

قطعا و بدون شک پارچه ی نخی یا نخ پنبه بهترین و سالم ترین پارچه برای دوخت لباس زیر است. زیرا این پارچه ویژگی های خاص خود را دارد که آن را از سایر اجناس کاملا متمایز می کند.

سوتین نخی را کجا استفاده کنیم؟

سوتین های نخی بدون فنر و اسفنج، معمولا بسیار راحت هستند. این گونه سوتین ها برای استفاده ی روزمره در خانه و سرکار و… بسیار مناسب هستند. اما به دلیل اینکه سینه ها را فرم دهی نمی کنند برای استفاده در مهمانی و مجالس زیاد مناسب نیستند.
برای مهمانی بهتر است از انواع سوتین های دارای فنر و اسفنج استفاده نمود. البته نوعی سوتین ابری یا اسفنجی نیز وجود دارد که با پارچه ی نخی آستر شده است. می توان از این نوع سوتین هم در منزل و هم در مهمانی به راحتی اسفاده نمود.

مزایای سوتین نخی چیست؟ | 10 ویژگی منحصر به فرد سوتین نخی

 1. طبیعی بودن: طبیعی بودن الیاف پارچه ی سوتین نخی یکی از مزایای بسیار مهم آن است که آن را از سایر رقبایش متمایز می نماید.
 2. نرمی و لطافت: الیاف این سوتین ها از پنبه است. پنبه بسیار نرم و لطیف است. بنابراین این سوتین ها نیز نرمی و لطافت پنبه را دارند.
 3. قابلیت تنفس: الیاف نخ پنبه به گونه ای هستند که اجازه ی عبور هوا را می دهند. این مزیت باعث می شود از تعرق و عفونت جلوگیری شود.
 4. ضد حساسیت: برخی از افراد به سوتین های دارای الیاف مصنوعی نظیر پلی استر حساسیت دارند. این حساسیت موجب بروز دانه های قرمز روی پوست به ویژه در فصل تابستان خواهد شد. اما با استفاده از سوتین های نخی می توان از ضد حساسیت بودن کاملا مطمئن بود. زیرا این سوتین ها با پوست کاملا سازگار هستند.
 5. جاذب رطوبت و عرق: با پوشیدن سوتین های نخ پنبه در صورت تعرق ناحیه ی سینه، این رطوبت به سرعت جذب خواهد شد.
 6. خنک بودن در تابستان: . سوتین های نخ پنبه احساس خنکی را به ویژه در فصول گرم برای شما به ارمغان می آورند. به همین دلیل جز سوتین های محبوب تابستان هستند. این یکی از ویژگی های خاص و شگفت آور سوتین نخی است که در فصل گرم منبسط شده وباعث خنکی بدن می شود. برعکس در فصول سرد باعث می شود بدن گرم بماند.
 7. سبک بودن: این سوتین ها با پارچه های نخی دوخته می شوند که وزن کمی دارند.
 8. ضد الکتریسته: پارچه های نخی الکریسته را از خود عبور نمی دهند.
 9. مقاومت بالا در برابر سایش و پارگی: ساختار پنبه بسیار محکم است. به همین دلیل سوتین های نخ پنبه ای نیز در برابر سایش و پارگی مقاوم تر هستند.
 10. قیمت مناسب: معمولا انواع سوتین نخی، قیمت ارزان و مناسبی دارند. به همین دلیل همه ی افراد به راحتی می توانند از مزایای بی نظیرآن بهره مند شوند.

معایب سوتین نخی چیست؟ | 4 عیب سوتین نخی که باید به آن توجه شود!

هر چیزی که مزایایی دارد، نکات منفی و معایبی نیز دارد. سوتین های نخی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. معایب سوتین نخی عبارتند از:

 • احتمال تغییر سایز: پارچه های نخی پس از شست و شو معمولا دچار آبرفت می شوند. بنابراین بهتر است در زمان خرید این نکته را در نظر بگیرید.
 • چروک شدن: پارچه های نخی در زمان پوشیدن و یا پس از شست وشو معمولا مقداری چروک می شوند.
 • زمان بیش تر برای خشک شدن: به دلیل اینکه پارچه های نخی آب زیادی را به خود جذب می کنند، زمان بیشتری نیز برای خشک شدن می خواهند.
 • امکان کپک زدن! : اگر سوتین های دوخته شده با پارچه ی نخی، در جای مرطوب و تاریک قرار بگیرند احتمال دارد کپک بزنند!

سوتین نخی باکیفیت از کجا بخریم؟

شما می توانید به راحتی محصولات مورد علاقه ی خود را از فروشگاه آنلاین لناسنتر سفارش دهید. این فروشگاه به صورت تخصصی چندین سال است که در زمینه ی عرضه ی لباس زیر خانواده فعالیت می نماید. کیفیت و رضایت همواره برای لناسنتر با اهمیت بوده است. شما می توانید انواع سوتین نخی را نیز در این فروشگاه مشاهده نمایید.

انواع سوتین نخی :

امروزه از پارچه های نخی، انواع سوتین و نیم تنه تولید می شود. این سینه بندها صرفا در طرح های زنانه تولید نمی شود. بلکه تولیدکنندگان سلیقه ی دختران نوجوان و جوان را نیز مد نظر قرار داده اند.

انواع سوتین نخی موجود در فروشگاه لناسنتر:
 • سوتین نخی زنانه طرح توپی
 • سوتین نخی گل ریز
 • سوتین نخی طرح پرستویی
 • نیم تنه ی نخی نیم کاپ
 • سوتین نخی ابری زنانه
جمع بندی:

در این متن تلاش کردیم به صورت خلاصه ویژگی های سوتین نخی را توضیح دهیم. امیدواریم این متن، در زمان خرید به انتخاب راحت تر شما کمک کند.

سوالات متداول

در زیر می‌توانید پاسخ سوالات خود را بیابید. در غیر این صورت از ما بپرسید، ما همیشه به سوالات شما پاسخ خواهیم داد. (جهت ویرایش این قسمت به پیکربندی پوسته > تب متفرقه > سوالات متداول مراجعه نمایید.)