حتماً نام شورت لامبادا را شنیده اید. شورت بک لس و استرینگ نیز احتمالا نامی آشنا برایتان هستند. اما شاید دقیقاً ندانید که شورت لامبادا چیست؟ و یا تفاوت این مدل‌ شورت های زنانه را با هم ندانید. همچنین ممکن است با شنیدن شورت لامبادا تصوری نامناسب و نامتعارف برای شما ایجاد شود. یا اینکه این لباس زیر را تنها برای استفاده ی بانوان متأهل و فقط به عنوان محرکی برای ایجاد روابط جنسی بدانید!

پیشنهاد می کنیم، حتما با ما تا آخر متن همراه باشید تا بدانید:

 • شورت لامبادا چیست؟
 • شورت‌های لامبادا، بکلس و استرینگ چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟
 • مزایا و مدل های مختلف شورت لامبادا چیست؟
 • چرا این نوع از لباس زیر برای همهٔ افراد یعنی زنان و دختران و حتی آقایان قابل استفاده است؟

شورت لامبادا چیست؟

تاریخچهٔ لامبادا

لامبادا واژه‌ای به زبان پرتغالی است. لامبادا، به گونه‌ای از رقص برزیلی گفته می‌شود که در دههٔ ۱۹۸۰ میلادی در آمریکای لاتین و کشورهای کارائیب به محبوبیت رسید. در این نوع رقص معمولا برای بهتر نشان دادن حرکات باسن، از شورتی خاص استفاده می شده است. انواع شورت‌ لامبادا، گرچه به صورت سنتی در برخی از جوامع آفریقایی و کشتی سومو ژاپن استفاده می‌شده است.
اما به صورت مدرن،لامبادا اولین بار برای دوچرخه سواران طراحی شده است. زیرا انواع شورت لامبادا باعث کاهش و جلوگیری از سوختن بر روی زین می‌شد. لامبادا با اینکه پشتیبانی خوبی از اندام داشت باعث محدودیت حرکت بدن نمی‌شد. بندهای پشتی لامبادا، باعث استحکام و ایستایی آن می‌شد.(wikipedia)

شورت لامبادا چیست؟

شورت لامبادا، شورتی است که ناحیه ی تناسلی را پوشش می دهد اما در ناحیه ی باسن پوششی ندارد. معمولا قسمت جلو با یک بند به دورکمر متصل شده است. به همین دلیل به آن شورت بندی نیز گفته می شود.

شورت لامبادا چه مدل هایی دارد؟

امروزه شورت‌های لامبادا در انواع شورت لامبادا فانتزی، لامبادا اسپرت، لامبادا عروسکی، لامبادا نخی و… وجود دارد. در انواع شورت‌ لامبادا از جنس‌های مختلف پارچه، چرم، تور یا دانتل برای قسمت جلو استفاده می شود. در یک شورت لامبادا زنانه شیک ممکن است از انواع خز و حلقه‌های فلزی یا زیپ نیز برای تزئین استفاده شده باشد. در قسمت پشتی از یک برش نوار مانند پارچه یا یک بند استفاده می‌شود. معمولاً شورت‌های لامبادا، از پوشانندگی کاملی در قسمت جلو برخوردار هستند. اما همان طور که بیان شد در قسمت پشت پوششی وجود ندارد.

شورت جلوباز چیست؟

در برخی از مدل شورت‌های لامبادا به دلیل افزایش جذابیت جنسی، علاوه بر قسمت پشت، در قسمت جلویی نیز پوشش کاملی وجود ندارد. و با مروارید، دانتل یا مهره تزئین می‌شود که شورت جلو باز نیز نامیده می‌شوند.

لامبادای دامن دار چیست و به چه منظور استفاده می شود؟

برخی از مدل‌های شورت لامبادا، دارای یک دامن بسیار کوتاه و زیبایی نیز هست که به شورت وصل شده است. جنس این دامن‌های ست معمولاً تور یا حریرهای نازک است و هدف آن جذابیت جنسی بیش‌تر است. این نوع معمولا با یک سوتین ست و به عنوان کاستوم زنانه در بازار وجود دارد.

نام دیگر شورت لامبادا چیست؟

شورت لامبادا که یک شورت باریک است، به نام شورت زنانه بندی نیز معروف است.

انواع شورت لامبادا چیست؟

همان‌طور که گفتیم شورت بکلس (backless) یا تانگ (thong) و شورت‌های استرینگ (String) نیز مدل‌های خاصی از  شورت لامبادا هستند.

انواع شورت لامبادا

شورت استرینگ چیست؟

شورت‌های استرینگ، جزء شورت‌های فانتزی محسوب می‌شوند. در این شورت‌ها معمولاً از یک تکه پارچه، تور، گیپور یا چرم استفاده‌شده که به‌وسیله یک بند که از میان دو پا عبور پیداکرده، به بند دور کمر متصل می‌شود. جالب است بدانید با اینکه بیش‌تر موردعلاقه و استفاده‌ی خانم‌ها است، اما درگذشته‌ی دور و جوامع سنتی پوششی برای مردان بوده است. شورت استرینگ ریشه‌ای در لباس زیر مردانه دارد. امروزه این دسته از شورت‌ها هم برای آقایان و هم برای بانوان طراحی و دوخته می‌شود.

استرینگ یعنی چه؟

خوب است در ابتدا به معنای لغوی استرینگ بپردازیم، string به معنایِ بند، ریسمان، سیم، نخ و رشته است. اگر به طراحی این شورت‌ها نگاهی بیندازیم دلیل استفاده از این لغت بیش‌تر روشن می‌شود.

شورت استرینگ

انواع شورت استرینگ:

این دسته از شورت‌ها بر اساس مدل پشت شورت، به چهار زیر دستهٔ سی-استرینگ (C-string) یا شورت مخصوص سولاریوم، جی-استرینگ (G-string)، تی-استرینگ (T-string) و وی-استرینگ (V-string) تقسیم می‌شوند. در تصویر زیر تفاوت انواع شورت استرینگ نشان داده شده است.

انواع شورت استرینگ

شورت بکلس چیست؟

شورت بک لس یا backless یا شورت پشت باز، یکی از انواع شورت لامبادا است. بکلس نیز همانند شورت استرینگ، در قسمت باسن هیچ‌گونه پوششی ندارد.

فرق شورت بکلس و استرینگ با شورت لامبادا چیست؟

همان‌طور که در قبل نیز اشاره‌ای داشتیم، شورت بک لس گونه‌ای از انواع شورت لامبادا است. پشت شورت بکلس نسبت به شورت استرینگ عریض تر است. در شورت‌های استرینگ معمولاً از یک بند بسیار نازک تر استفاده می‌شود اما در بکلس معمولاً یک نوار از پارچه وجود دارد.

آیا شورت‌های لامبادا فقط برای بانوان متأهل مناسب است؟!
چرا شورت‌های لامبادا برای همه افراد قابل‌استفاده است؟!

شورت لامبادا در مدل‌های متنوع و جنس‌های مختلفی در بازار وجود دارد. داشتن چندین مدل از این نوع شورت در کمد لباس‌ هر خانمی به‌ویژه عروس خانم‌ها واجب است. بااین‌حال این نوع از شورت‌ها نه‌تنها برای بانوان بلکه برای آقایان نیز طراحی‌شده است. همچنین به دلایل مزایایی که در ادامهٔ متن بیان می‌کنیم، نه‌تنها متأهلین بلکه عموم افراد جامعه می‌تواند از آن استفاده کنند.

آیا شورت لامبادا برای مردان نیز وجود دارد؟

درگذشته فقط بانوان بودند که باید لباس زیرهای متنوع و فانتزی تهیه می‌کردند. اکثر مردان به لباس زیر خود آن‌چنان اهمیتی نمی‌دانند. آقایان معمولاً به نوع ساده‌ای از شورت اکتفا می‌کردند. البته امروزه این نگرش تا حد زیادی تغییر پیداکرده است. مردان خصوصاً آقایان جوان خود علاقه‌مند هستند. تا انواع مختلفی از لباس زیر را تهیه کنند.
در واقع باید داست که تنوع در لباس زیر فقط مختص بانوان نیست. امروزه فواید شورت پشت باز مردانه از نظر علمی نیز ثابت شده است. این امر علاوه ایجاد اعتمادبه‌نفس در فرد، در زوجین نیز باعث رضایت بیشتر همسران از یکدیگر می‌شود.

گرچه ممکن است عموم بانوان این نیاز خود، یعنی تنوع لباس زیر شریک جنسی خود را بیان نکنند. اما کافی است آقایان فقط یک‌بار این تنوع را به خود و همسرشان هدیه دهند تا از نتایج رضایت‌بخش آن شگفت‌زده شوند. امروزه انواع مختلفی از شورت فانتزی مردانه و انواع شورت لامبادا اسپرت برای آقایان وجود دارد. همچنین ست شورت عروسکی زنانه و مردانه نیز تجربه‌ی جالبی را به‌ویژه برای زوجین جوان به ارمغان می‌آورد. در فروشگاه لناسنتر نیز  انواع لامبادای مردانه وجود دارد.

ضرر شورت لامبادا چیست؟ آیا ضرر لامبدا واقعیت دارد؟

برخی از افراد تصور می کنند که شورت لامبادا ضرر دارد! در حالی که اگر کیفیت شورت مناسب باشد، این شورت هرگز ضرری نخواهد داشت. شورت‌ها باید از جنسی دوخته شوند که بتوانند خشک بمانند. همچنین شورت باید گردش هوای مناسبی را در ناحیه تناسلی ایجاد نمایند. انواع شورت‌های لامبادا، به دلیل اینکه اکثراً ماهیتی فانتزی دارند، گاه از جنس‌هایی دوخته می‌شوند که این نکات در آن‌ها رعایت نمی‌شود.
این مسئله می‌تواند باعث بروز عفونت در ناحیه تناسلی شود. درواقع ضرر احتمالی لامبادا به دلیل مدل آن نیست، بلکه به خاطر جنس آن می‌تواند باشد. با انتخاب شورت لامبادا نخی و یا پوشیدن سایر جنس‌ها فقط در موارد خاص و نه در مدت‌زمان طولانی قابل‌حل است.

لباس زیر بدون خط شورت

فواید شورت لامبادا چیست؟
6 دلیل برای اینکه لامبادا استفاده کنیم!!!

 1. اگر می‌خواهید که رد لباس زیرتان مشخص نباشد، لامبادا استفاده کنید!
  برای بسیاری از ما اتفاق افتاده است. که هنگام پوشیدن لگ های ورزشی، لباس تنگ یا لباس مجلسی خصوصاً از جنس ساتن رد لباس زیر کاملاً مشخص بوده. یا در هنگام پوشیدن لباس‌هایی با برش‌های بسیار بلند یا لباس‌های خیلی کوتاه مقداری از لباس زیر نیز دیده می‌شده است. این مسئله برایمان آزاردهنده بوده است.
  خوب است بدانید که این مشکل با پوشیدن انواع شورت‌ لامبادا حل می‌شود! این شورت‌ها به دلیل اینکه حداقلِ پوشش را دارند. در قسمت پشت فقط یک بند یا برش بسیار نازکی از پارچه را دارند. ردی از خود به‌جای نمی‌گذارند و در لباس‌های بسیار کوتاه یا چاک‌دار دیده نخواهند شد.
 2. اگر می‌خواهید رنگ و بوی تازه‌ای به روابط زناشویی خود بدهید، لامبادا استفاده کنید!
  در دوخت انواع لامبادا معمولاً از مقدار بسیار اندکی پارچه یا تور استفاده می‌شود. اما این کوچکِ جذاب می‌تواند همچون معجزه‌ای در روابط بین زوجین باشد و آن را از یکنواختی دربیاورد.
  در فرهنگ غرب این نوع از لباس زیر توسط رقصنده‌ها و خواننده‌ها و بازیگران فیلم‌ها جهت رواج بی‌بندوباری و فساد و بهره‌برداری تجاری از زیبایی‌های زنان استفاده می‌شود. واقعیت این است که پوشیدن این نوع لباس زیرها توسط خانم‌ها برای آقایان جذابیت ویژه‌ای دارد.
  برخی بانوان ممکن است از جذابیتی که شورت لامبادای زنانه شیک ایجاد می‌کند، غافل باشند. یا برخی به دلیل شرم آن را نپوشند که باید گفت در این مورد شرم از همسر نابجاست.
  هر بانو و مخصوصاً عروس خانمی، باید مدل‌های مختلفی از لباس زیر خصوصاً لامبادا را در کشوی لباس خود داشته باشد. هر خانم می تواند از جذابیت این لباس زیر برای گرمی بخشیدن به روابط زناشویی استفاده نماید. با انتخاب رنگ‌های گرم و جذاب همچون قرمز و زرشکی و مدل‌های متنوع رضایت همسر خود را به دست بیاورد.
  البته همان‌طور که در قبل نیز اشاره کردیم، امروزه شورت لامبادا فقط به خانم‌ها اختصاص ندارد. مدل‌های متنوعی نیز برای آقایان طراحی‌شده و در بازار ایران نیز وجود دارد. همچنین شورت‌هایی به‌صورت ست فانتزی عروسکی نیز موجود است که طرفداران بسیاری دارد.
 3. اگر می‌خواهید با سولاریوم برنزه شوید یا حمام آفتاب بگیرید، لامبادا استفاده کنید!
  این شورت‌ها به دلیل اینکه در قسمت پشت فقط یک بند دارند، مانع از جذب آفتاب نمی‌شوند و باعث ایجاد دورنگی در پوست نخواهند شد. همچنین از اندام تناسلی نیز محافظت کامل می‌کنند. (برای خواندن مطلب شورت مخصوص سولاریوم کلیک کنید.)
 4. لامبادا را به‌عنوان مایو نیز می‌توانید استفاده کنید!
  یکی از کاربردهای شورت لامبادا، استفاده به‌عنوان مایو است. تنوع در جنس و مدل‌های لامبادا و همچنین سبک بودن و عدم ایجاد محدودیت در حرکت اندام‌ها این اجازه را می‌دهد که لامبادا به‌عنوان مایو نیز انتخاب شود. لامبادا برای بانوان می‌تواند با یک سوتین بندی و سبک ترکیب‌شده و یک مایو دوتکه و جذاب باشد.
 5. اگر می‌خواهید به باسن خود فرم دهید، لامبادا استفاده کنید!
  شورت لامبادای اسپرت با جنس نخ پنبه در میان بانوان ورزش‌کار از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار است. زیرا این مدل شورت به دلیل بک لس بودن باعث فرم دهی باسن می‌شود. با استفاده از لامبادای اسپرت، خانم‌هایی که باسن کوچکی دارند می‌توانند در این اندام خود ایجاد برجستگی نمایید. با استفادهٔ مداوم باعث فرم گیری حالت آن شوند.
 6. اگر می‌خواهید به همسرتان یک هدیه عالی بدهید و هر دو لذت ببرید لامبادا بگیرید!
  اگر دنبال یک هدیه مقرون‌به‌صرفه و شیک هستید. می‌توانید شورت‌های لامبادا تهیه کنید. این نوع شورت در انواع رنگ‌ها، جنس‌ها و مدل‌های مختلف وجود دارد. این باعث شده تا قیمت شورت لامبادا مناسب باشد.
  چه شما یک خانم باشید یا یک آقا می‌توانید این بار برای همسرتان یک لباس زیر جذاب تهیه و به او هدیه نمایید. این هدیه می تواند به مناسبت تولدش، سالگرد ازدواجتان، ولنتاین یا اصلاً بدون هیچ مناسبتی باشد.
  همچنین با انتخاب ست عروسکی زنانه و مردانه، او را سورپرایز کنید. همچنین می‌توانید این شورت را با یک سوتین ست نمایید. ممکن است برای انتخاب سایز کمی تردید داشته باشید، نگران نباشید ما در لناسنتر به شما کمک می‌کنیم تا یک خرید عالی داشته باشید. (برای راهنمای انتخاب سایز اینجا کلیک کنید.)

معایب شورت لامبادا چیست؟

هر محصولی در کنار مزایای بی‌نظیر و شگفت‌انگیزی که دارد، معایبی نیز ممکن است داشته باشد. درواقع این شورت‌ها بهتر است فقط در بعضی مواقع استفاده شود.

 1. این شورت‌ها، ممکن است در بعضی موارد (به‌استثناء لامبادای اسپرت) در تن خیلی راحت نباشند، بنابراین برای استفادهٔ روزمره و طولانی‌مدت خیلی توصیه نمی‌شوند.
 2. در زمان قاعدگی بانوان این شورت‌ها انتخاب مناسبی نیستند، خصوصاً اگر حجم خونریزی زیاد باشد. (برای اطلاع بیشتر درباره شورت‌های مناسب قاعدگی کلیک کنید.)
 3. جنس برخی از مدل‌های شورت لامبادای فانتزی ممکن است به‌گونه‌ای باشد که استفاده‌ی زیاد از آن باعث تعرق، عدم گردش هوا و عدم بهداشت در ناحیهٔ تناسلی گردد. بنابراین توصیه‌ی ما به شما برای استفاده روزمره و محیط کار یا تحصیل، استفاده از شورت‌های معمولی‌تر و یا شورت لامبادای نخی است.

 

شورت لامبادا در چه مکان‌هایی پوشیده می‌شود؟

همان‌طور که در قبل نیز اشاره داشتیم، بهتر است انواع شورت‌ لامبادا را برای استفاده‌ی روزمره و طولانی‌مدت استفاده نکنید. بنابراین برای استفاده در محل کار یا تحصیل مناسب نیستند. شورت لامبادا را بهتر است در مهمانی، برای سولاریوم و یا حمام آفتاب و برای تجربه‌ی رابطه‌ای عاشقانه با همسر به تن کنیم.

شورت لامبادا را چگونه ست کنیم؟

شورت های لامبادا، هم به صورت تکی و هم به صورت ست شورت و سوتین به فروش می سد. شورت های لامبادا بیشتر جنبه ی فانتزی دارند. بنابراین بهتر است، شورت های تک، را با انواع سوتین های فانتزی (که معمولا پوشش کاملی ندارند) استفاده نمایید. پوشیدن لامبادا با انواع نیم تنه ی زنانه و دامن کوتاه نیز ترکیب جالبی خواهد شد. شورت های تک لامبادا را با انواع لباس خواب زنانه نیز می توان ست کرد و پوشید.

مزایا و معایب شورت لامبادا

رنگ شورت لامبادا:

شورت‌های لامبادا از تنوع زیادی در رنگ نیز برخوردار هستند. معمولاً هر مدل در چندین رنگ موجود است. شما به‌راحتی می‌توانید رنگ موردعلاقه خود را در میان مدل‌های ارائه‌شده پیدا نمایید. لامبادا مشکی، معمولا بسیار جذاب و خاص است. آمار خرید شورت لامبادا قرمز نیز بالا است. شورت لامبادا بنفش طرفداران بسیاری دارد. رنگ‌های دیگری مانند کرم و سفید نیز موجود است که برای پوشیدن زیر لباس‌های مجلسی و بدن نما بسیار مناسب هستند.

سایز انواع شورت لامبادا:

معمولاً سایز شورت لامبادا، در فروشگاه‌های اینترنتی در قسمت مشخصات لباس‌ها درج گردیده است. همین طور به این مساله که قابل‌استفاده برای چه رده‌ی سنی است. برای اولین بار، بهتر است یک مدل فری سایز را انتخاب کنید تا با مشکل مواجه نگردید.

اگر خرید قبلی داشته‌اید؛ می‌توانید با توجه به میزان رضایت خود از اندازه لباس قبلی تان خرید نمایید. همچنین می توانید با توجه به برچسب سایز موجود بر روی شورت و اندازه زدن دور کمر و بلندی فاق، سایز مناسب خود را بدست بیاورید و سفارش دهید.
همچنین می‌توانید از نظرات افرادی که قبلاً این محصول را خریداری نموده‌اند؛ استفاده نمایید. این مرحله را با دقت انجام دهید. زیرا در تمام فروشگاه‌ها لباس‌های زیر قابل تعویض نمی‌باشند. این کار به خاطر رعایت بهداشت و ممانعت از به وجود آمدن بیماری برای سایر مشتریان است.

شورت لامبادا برای سایز بزرگ

برای افراد سایز بزرگ، بهتر است مدل های انتخاب شود که دارای کشسانی بیشتر یا بند قابل تنظیم هستند. کشسانی بیشتر باعث می شود تا شورت تنگ و اذیت کننده نباشد.

قیمت شورت لامبادا:

انواع شورت‌ لامبادا با توجه به جنس و طرح آن‌ها دارای قیمت‌های مختلفی هستند. همچنین اندازه شورت در قیمت آن مؤثر است. شورت‌های لامبادایی که تولید داخلی هستند، نسبت به انواع وارداتی دارای قیمت پایین‌تری می‌باشند . البته این به معنای کیفیت پایین‌تر آن‌ها نیست. برخی از برندهای داخلی مشتریان زیادی دارند که به‌صورت ثابت از محصولات این برندها استفاده می‌نمایند.

امروزه لباس زیر های داخلی توانسته اند با کیفیت بالای تولیدات خود اعتماد مشتریان را جلب نمایند. اما چون هزینه ی حمل و نقل و… کمتری پرداخت می کنند، هزینه ی نهایی محصولات شان پایین تر است.

 

نحوه‌ی شست و شوی لامبادا چگونه است؟

انواع شورت لامبادا زنانه معمولاً از جنس‌های نازک مانند تور و گیپور است. در برخی مدل‌ها از تزیینات خاصی مانند خز و حلقه‌های فلزی استفاده گردیده است. بنابراین در نگهداری از آن باید دقت بیشتری نمود. برای افزایش طول عمر انواع شورت لامبادا 6 مورد زیر را رعایت نمایید:

 1. هنگام شستشوی شورت، دمای آب مناسب باشد. دمای خیلی بالا می‌تواند به بافت پارچه آسیب بزند. همچنین در مدل‌های دارای کش سبب فرسودگی کش می‌گردد.
 2. برای شستشوی انواع شورت لامبادا، از مواد شوینده ملایم استفاده شود. از مواد سفیدکننده یا لکه بر قوی استفاده ننمایید.
 3. حتی‌الامکان انواع شورت لامبادا با ماشین لباسشویی شسته نشود. در صورت شستشو با ماشین لباسشویی از برنامهٔ مخصوص لباس‌های حساس استفاده نمایید.
 4. انواع شورت لامبادا را در کیسه‌های مخصوص لباس زیر قرار دهید. از خشک‌کن استفاده ننمایید. (برای خرید کیسه لباس زیر کلیک کنید.)
 5. انواع شورت لامبادا معمولاً قابل اتوکشی نیست. زیرا معمولا از پارچه های غیرنخی و تزئینات استفاده شده است. اما در صورت نیاز سعی کنید از دمای پایین اتو استفاده نمایید.
 6. برای خشک‌کردن شورت، آن را در فضای آزاد پهن کنید. اما در معرض نور مستقیم و شدید آفتاب قرار ندهید. زیرا علاوه بر پوسیدگی، شورت شما منجر به رنگ‌پریدگی نیز می‌گردد.

جدید ترین شورت لامبادا را از کجا بخریم؟

شما می توانید انواع مختلف این شورت زنانه پرطرفدار و محبوب را در سایت لناسنتر بیابید. در فروشگاه تخصصی لناسنتر، کیفیت و تنوع حرف اول را می‌زند. ما با بهترین برندها همکاری داریم. این باعث شده شما در این فروشگاه شاهد انواع بسیار متنوع و باکیفیت لباس زیر برای انواع سلیقه‌ها و سنین مختلف باشید. در اینجا شما می‌توانید جدیدترین انواع شورت لامبادا زنانه شیک را پیدا کنید.

سخن آخر:

در این مطلب در مورد این که ” شورت لامبادا چیست؟ ” توضیح دادیم. انواع شورت لامبادا و مزایا و معایب شورت لامبادا را بیان کردیم. همچنین تفاوت شورت لامبدا با بکلس را نیز توضیح دادیم. امیدواریم خواندن این مطلب برای شما مفید بوده باشد. خوشحال می شویم که نظرات خود را در قسمت کامنت (پایین همین صفحه) برای ما بنویسید. سوالات شما نیز توسط کارشناسان ما پاسخ داده می شود.

5/5 - (4 امتیاز)