شاید شورت سولار را در فروشگاه لباس زیر دیده و یا اسم اش را شنیده باشید. و برایتان سؤال شده باشد که این شورت بسیار کوچک به چه کاری می‌آید؟ گرچه از نام آن پیداست که بیش تر به هدف برنزه کردن است. اما این شورت صرفاً جهت استفاده در سولاریم نیست! بلکه برای اهداف دیگری نیز قابل استفاده است.
با ما تا انتهای این مطلب از وبلاگ لناسنتر همراه باشید، تا شما را با شورت سولار و مزایای جالب و شگفت انگیز استفاده از آن آشنا کنیم. در انتها نیز حتما سوالات و نظرات خود را با در میان بگذارید.

شورت سولار چیست؟

شورت سی استرینگ (c-string) یا شورت سولار  از دسته ی شورت های استرینگ است. لغت استرینگ به معنای بند یا ریسمان است. در اصطلاح به شورت بندی فانتزی، استرینگ گفته می شود. اما در بین عموم مردم با نام شورت بندی یا شورت لامبادا شناخته می شوند. برای اطلاع بیشتر در مورد شورت لامبادا به این مطلب بروید.

شورت سی استرینگ، در ابتدا برای فرآیند برنزه شدن طراحی شد. زیرا این شورت، کمترین میزان پوشش را در میان انواع شورت دارد. این مزیت باعث می شود بهترین نتیجه از برنزه شدن حاصل شود. همچنین بیشترین محبوبیت را داشته باشد.

شورت سی استرینگ، ساختاری شبیه به حرف c انگلیسی دارد. به همین دلیل سی استرینگ نامیده می شود. شورت سولار همانند انبری نرم ناحیه تناسلی را در بر می‌گیرد. این شورت بدون بند است.

آیا شورت سولار مردانه نیز وجود دارد؟

بله. شورت سولار هم برای بانوان و هم برای آقایان و متناسب با ویژگی های جسمی شان طراحی شده است. در بازار کشور ما انواع شورت سولار زنانه و مردانه وجود دارد.

نمونه ای از شورت مخصوص سولار زنانه و مردانه

روش پوشیدن یا استفاده از شورت سولار:

شورت سی استرینگ سولار با استفاده از چسب در سر جای خود نگه داشته می‌شوند. نگران نباشید، کیفیت چسب‌های استفاده شده بسیار بالا است و این باعث می‌شود، این محصول تنها یک بار مصرف نبوده و قابلیت چندین بار استفاده را داشته باشد.

آیا شورت سولار یکبار مصرف است؟

نوعی از این شورت‌ها طبق توضیحات تولیدکننده تا 15 بار قابل استفاده است. چسب شورت سولار در جلو و پشت به صورت یک نوار سیلیکونی از جنس پلیمر ساخته شده است. این چسب علاوه بر قوی بودن و حفظ جایگاه و استحکام خود در تمام طول روز، کم‌ترین حساسیت را در تماس با پوست بدن ایجاد می‌کند.

بهترین روش شست‌وشو و نگهداری از شورت سولار چیست؟

شورت سی استرینگ سولار قابل شست شو است. بهتر است آن را با دست بشویید. همچنین نیازی به استفاده از سفیدکننده و شوینده‌های بسیار قوی نیست. این شورت با صابون و آب گرم به راحتی شسته می‌شود.

چه کنیم تا شورت سولار ماندگاری بیشتری داشته باشد؟

برای اینکه بتوانید این شورت را چندین مرتبه استفاده نمایید، پوشش روی چسب سیلیکونی را دور نیندازید. تا در مواقعی که نیازی به استفاده از آن ندارید، آن را پوشانده و در دفعات بعد نیز همچنان چسبنده باقی بماند.

7 دلیل برای اینکه از شورت سولار استفاده کنیم| مزایای شورت سولار

 1. پوست حساس و ظریف نواحی بیکینی: اندام تناسلی زنان و مردان دارای پوست بسیار ظریف و حساسی است. این نواحی باید در فرآیند برنزه شدن، پوشانده شود.
  برنزه شدن بدون محافظت، چه با حمام آفتاب و چه به وسیلهٔ سولاریم می تواند خطرناک باشد. بنابراین لازم است تا نواحی حساس، از تابش مستقیم اشعه ماوراءبنفش محافظت شوند.
 2. رعایت بهداشت: برهنه دراز کشیدن در یک سولاریوم خوابیده (افقی)، هرچه قدر هم که به تمیزی و صداقت مرکز سولاریم اعتماد داشته باشید، بازهم کاملاً بهداشتی نیست!
  برای اطمینان از رعایت بهداشت حتما شورت مناسب و تمیز به تن داشته باشید. همچنین بهتر است، برای برنزه کردن از سولاریم عمودی یا ایستاده  استفاده کنید.
 3. نداشتن بند: شورت سولار، هیچ‌گونه بند اضافه‌ای ندارد. این برای برنزه شدن عالی است! زیرا باعث به وجود آمدن خطوط روشن روی باسن و استخوان لگن نخواهد شد. در حالی که پوشیدن سایر شورت ها خطوط مختلف روشن روی بدن ایجاد می کنند.
 4. راحتی و سبک بودن: وزن این‌گونه از شورت‌ها به قدری کم است، که ممکن است فراموش کنید، چیزی به تن دارید!
  از نظر راحتی نیز نگران نباشید. شاید در ابتدا پوشیدن آن کمی عجیب و متفاوت به نظر برسد. اما این شورت ها دقیق طراحی شده اند. افراد زیادی از این مدل شورت استفاده کرده اند. شما نیز به مرور به آن عادت خواهید کرد.
 5. برای افزایش جذابیت جنسی: این شورت‌ها، با اینکه به صورت تخصصی برای فرآیند برنزه شدن طراحی شده‌اند. اما فقط در سولاریم پوشیده نمی‌شوند، بلکه می‌توانید آن‌ها را به سلیقهٔ خودتان با سوتین‌های بندی نیز سِت نمایید. برای ایجاد تنوع و جذابیت جنسی استفاده کنید. و یک رابطهٔ متفاوت و دل‌نشین با همسرتان را تجربه نمایید.
 6. مناسب برای زیر لباس‌های تنگ و مجلسی هستند: شورت‌های سی استرینگ به دلیل اینکه فاقد هرگونه بندی هستند، خط شورت ایجاد نمی‌شود. شورت سولار برای پوشیدن زیر لباس‌های مجلسی، لباس‌های تنگ، لباسی با جنس ساتن، دامن‌های چاک دار یا کوتاه، لگ ورزشی، لباس شنا و… نیز مناسب هستند. چون در صورت کنار رفتن لباس دیده نمی شوند و هیچ‌گونه ردی از خود به‌جا نمی‌گذارند.لباس زیر بدون خط شورت
 7. انتخاب ورزشکاران: شورت‌های سی استرینگ، به دلیل اینکه فاقد هرگونه بند و پوشش اضافی هستند، مانع از تحرک نمی‌شوند. این مسئله باعث می‌شود تا ورزشکاران این مدل شورت را انتخاب کنند. زیرا شورت سولار، برای انجام فعالیت های ورزشی مناسب است.

چرا پوشیدن شورت سولار مهم است؟ |چرا باید از شورت سولار استفاده کنیم؟

با اینکه برنزه شدن، بسیار جذاب است و طرفدارن بسیاری دارد. اما می‌تواند خطراتی نیز در پی داشته باشد. تابش اشعهٔ ماوراءبنفش به نقاط حساس بدن از جمله اندام تناسلی و همچنین نوک پستان‌ها به دلیل پوست بسیار ظریف و حساس توصیه نمی‌شود.
اما با پوشیدن ست شورت و سوتین سولار، می توان مانع از آسیب به نقاط حساس بدنتان شد. شما می‌توانید با پوشاندن نوک سینه‌ها با پد سینه یا سوتین چسبی(برای اطلاع بیشتر از سوتین چسبی کلیک کنید.) با خیالی آسوده بهترین نتیجه را از برنزه شدن بگیرید.

همچنین به یاد داشته باشید، تابش زیاد و مداوم اشعه ی سولاریم باعث تخریب کلاژن و درنتیجه از دست رفتن الاستین یا خاصیت ارتجاعی پوست و افتادگی سینه شود. (برای اطلاع در مورد افتادگی سینه اینجا را مطالعه کنید.) بنابراین بهتر است به صورت مداوم و زیاد از دستگاه سولاریم استفاده نشود.

چرا شورت‌های معمولی و بنددار مناسب حمام آفتاب یا سولاریم نیستند؟

اگر تصمیم گرفته اید برای برنزه شدن کنار استخر یا ساحل، حمام آفتاب بگیرید. یا به مراکز ارائه خدمات سولاریم مراجعه نمایید. بهتر است استفاده از شورت و سوتین‌های کلاسیک و معمولی را فراموش کنید! برای گرفتن یک نتیجه مطلوب، حتماً سوتین و شورت مخصوص سولار تهیه نمایید.
استفاده از شورت‌های کلاسیک، فرانسوی و پادار برای حمام آفتاب مناسب نیست. زیرا مانع از برنزه شدن باسن و زیر ناف تا بالای ناحیهٔ شرمگاهی می‌شود. و روی استخوان لگن نواحی یا خطوطی برنزه نخواهند شد.
همچنین سعی کنید، در هر بار مراجعه به سولاریم همان شورت همیشگی‌تان را به همراه داشته باشید. تا از ایجاد خطوط ناهماهنگ و تیره و روشن روی پوست تان جلوگیری نمایید.

قیمت شورت سولار؟ | شورت سولار ارزان

با توجه به اینکه این دسته از شورت‌ها با جنس‌های مختلفی ساخته می‌شوند و مدل‌های متنوعی دارند. طبعاً قیمت‌های مختلفی نیز دارند. اما عموماً قیمت آن‌ها مناسب و ارزان است. همچنین داشتن مزایای مختلف و کیفیت بالا و قابلیت استفاده مجدد از این محصول، باعث می‌شود ارزش خرید داشته باشند.

از کجا شورت سولار بخریم؟

ما در فروشگاه تخصصی لباس زیر لناسنتر، انواع مختلف و با کیفیت شورت سولار (شورت سی استرینگ) را برای شما فراهم آورده‌ایم. تا بتوانید به‌راحتی آن‌ها را به صورت آنلاین مشاهده نمایید. پس از انتخاب و خرید در مکان دلخواه خود در هر نقطه از کشور عزیزمان تحویل بگیرید.

5/5 - (3 امتیاز)