با پاسخ دادن به این 10 سؤال بسیار مهم در زمان خرید، سوتین محبوب خود را پیدا کنید!!!

خواندن این مقاله برای چه افرادی مفید است؟!

ممکن است شما خانمی محصل و یا شاغل باشید. یا ساعات طولانی در فضایی حضور دارید که امکان تعویض سوتین را ندارید و به دنبال یک سوتین راحت هستید!
شاید شما خانمی خانه‌دار هستید. مشغول بودن به کارهای منزل و رسیدگی به فرزندان، باعث غفلت از خودتان شده. شب‌هنگام متوجه درد در ناحیه شانه شده باشید و به دنبال علت این درد هستید!
شاید شما یک دختر نوجوان باشید که تازه به سن بلوغ رسیده اید. قطعا شما در مورد خرید بهترین سوتین به دنبال اطلاعات هستید.

شاید خانمی باردار یا شیرده باشید که در مورد بهترین سوتین بارداری و سوتین شیردهی سؤالاتی دارید.
شاید شما برای مراسم عروسی یا مهمانی پیش رو قصد خرید یک سوتین مناسب را داشته باشید. سوتینی که علاوه بر فرم دهی عالی به سینه ها، از زیر لباس بیرون نزند.
و شاید برای رفتن به باشگاه و زمان ورزش به دنبال خرید سوتینی هستید که از آسیب به سینه ها جلوگیری نماید.

پیشنهاد می‌کنیم، با ما در این مطلب از وبلاگ لناسنتر همراه باشید. ما در این اینجا 10 سؤال مهم را برای شما آورده‌ایم. با پاسخ دادن به آن‌ها می‌توانید سوتین مناسب و محبوب خود را پیدا نمایید. همچنین در مورد اینکه، چگونه سایز مناسب سوتین را انتخاب کنیم نیز صحبت خواهیم کرد. برای آشنایی با انواع سوتین ها نیز میتوانید این مطلب را بخوانید.

استفاده صحیح از سوتین

استفاده صحیح از سوتین

طبق یک تحقیق مشخص شد که ۶۴ درصد از زنان به‌صورت اشتباه سوتین می‌بندند.
همچنین ۲۴درصد از آنان نسبت به این واقعیت آگاه هستند، که آن‌ها سوتین دارای اندازه اشتباهی را می‌پوشند!!!

انتخاب مدل و سایز مناسب سوتین بسیار مهم است!

استفاده از نوع و سایز اشتباه سوتین می‌تواند باعث تغییر شکل و جای هاله‌ی پستان بشود. سوتین تنگ، باعث عدم گردش خون مناسب می‌شود. همچنین سوتین نامناسب باعث درد در ناحیه شانه و کتف می‌شود. سایز نامناسب سوتین، حتی باعث اثرات سوء روی تمرکز و به هم ریختن آرامش می‌شود. بنابراین باید سعی کنیم، از ابتدا نکات مهم خرید سوتین را رعایت کنیم قبل از اینکه این اشتباه بر روی سلامتی جسم و روانمان تأثیر مخرب و یا جبران‌ناپذیری داشته باشد.

1. سایز مناسب شما چیست؟

اولین و مهم‌ترین نکته در خرید سوتین، توجه به سایز مناسب است. متأسفانه در بازار ایران، در اکثر موارد برای سایز سوتین تنها به یک عدد بسنده می‌شود. این عدد که بین 50 (کمترین سایز سوتین) تا 150 (بیشترین سایز سوتین) است، درواقع سایز باند سوتین است. سایز باند سوتین، تنها اندازه‌ی زیر سینه را نشان می‌دهد.

اما آیا دو نفر که سایز زیر سینه‌ی آنان باهم برابر است، الزاماً حجم و فرم سینه‌هایشان نیز یکی است ؟! پاسخ قطعاً منفی است. عدم توجه به سایز دور سینه و فرم آن، ممکن است گاهی باعث بروز نارضایتی در خرید سوتین بشود. زیرا سایز کاپ سوتین در نظر گرفته نشده و ممکن است گاهی کاپ بسیار گشاد و یا بسیار تنگ باشد درحالی‌که سایز زیر سینه مناسب است.

در بازار جهانی، برای حل این مشکل از حروف انگلیسی همانند A,B,C,… که نشان‌دهنده‌ی سایز کاپ سوتین است، استفاده می‌کنند. بهتر است قبل از خرید سوتین ، سایز مناسب خود را پیدا کنید. پیشنهاد لناسنتر، برای خرید سوتین عالی و رضایت‌بخش استفاده از ابزار آنلاین سایز سوتین لناسنتر است.

2. فرم سینه‌هایتان به چه صورتی است؟

در زمان خرید سوتین ، علاوه بر توجه به سایز زیر سینه و سایز کاپ سوتین، انتخاب مدلی مناسب فرم سینه‌هایتان نیز حائز اهمیت است.
همان‌طور که می‌دانید، فرم سینه‌ی بانوان باهم متفاوت است. برخی سینه‌ها از یک قسمت، مثلاً پایین یا بالا و یا دورتادور پر تر هستند. همچنین سینه‌ها می‌توانند، نوک‌تیز، افتاده یا گرد باشند.

الف) برای سینه‌هایی که در قسمت پایین پر تر هستند و یا به‌اصطلاح دچار افتادگی سینه هستند:
خرید سوتین‌ هایی که در قسمت پایین پر تر هستند، مناسب‌تر است. زیرا این سوتین‌ها باعث لیفت سینه به سمت بالا می‌شوند. سوتین‌های پوش آپ یا جک دار و یا سوتین بالکنی یا نیم کاپ برای افتادگی سینه عالی هستند و باعث بازگشت جذابیت به آن‌ها می‌شوند.

ب) برای سینه‌هایی که در قسمت بالا پر تر هستند:
برای این فرم از سینه‌ها، برعکس مورد قبلی پوشیدن مدل بالکنی، نیم کاپ و دکلته جالب نیست. زیرا پوشیدن این مدل‌ها ممکن است باعث بیرون افتادن سینه از کاپ شود. برای این فرم از سینه، خرید سوتین‌ هایی مناسب است که کاپ بزرگ‌تر و پوشیده‌تری داشته باشند.

ج)برای سینه‌هایی که در همه‌ی قسمت‌ها پر هستند:
برای این فرم از سینه، سوتین‌هایی با کاپ مثلثی یا نیم‌تنه‌ها عالی هستند. اگر سینه‌ها، کمی به طرفین متمایل هستند، پوشیدن سوتین‌هایی که سینه‌ها را به سمت وسط جمع می‌کنند، فرم سینه‌ها را جذاب‌تر خواهد کرد.

انتخاب سوتین

انتخاب سوتین

10 نکته برای زمان پرو سوتین:

اگر بازهم در مورد پیدا کردن اندازه سوتین مناسب خود با مشکل مواجه هستید، این موارد را در زمان پرو دقت نمایید:

  1. وقتی سوتین را می‌پوشید، اگر دیدید که بند پشت سوتین به بدن شما فشار می‌آورد یا رد آن روی پوست شما می‌ماند. بهتر است سوتینی با سایز بزرگ‌تر انتخاب کنید. بند پشت سوتین باید به‌گونه‌ای باشد که بتوانید دو انگشت خود را به‌راحتی زیر آن ببرید. یعنی سوتین نباید خیلی سفت و محکم به پوست و بدن شما چسبیده باشد!
  2. اگر قسمتی از سینه شما، از کنار یا بالای سوتین بیرون زده است. باید سوتینی با کاپ بزرگ‌تر انتخاب کنید. البته به‌اندازه بند سوتین خود نیز توجه داشته باشید.
  3. اگر بند پشت سوتین شما، کاملاً دور سینه‌های شما قرار نگرفته است و حالت شل و آویزان دارد. آن سوتین برای شما بزرگ است و باید سوتینی با سایز کوچک‌تر انتخاب کنید.
  4. بند پشت سوتین باید در جای خود ثابت بماند. اگر بند سوتین شما به سمت بالا کشیده می‌شود. آن سایز سوتین برای شما مناسب نیست. بهتر است سایز‌های دیگری را امتحان کنید.
  5. اگر بند سوتین مدام از روی شانه می‌افتد. یا بالعکس روی شانه شما فشار می‌آورد و جا می‌اندازد. سوتین دیگری را بپوشید.
  6. اگر سوتین موردنظر به‌گونه‌ای است که با پوشیدن آن، گردن درد یا کمردرد می‌گیرید. هرچه زودتر آن سینه‌بند را تعویض کنید!
  7. اگر مجبور هستید سوتین را روی قلاب آخرش ببندید تا کاملاً اندازه شما باشد، سوتین موردنظرتان مناسب و اندازه شما نیست!
  8. کاپ سوتین، اهمیت زیادی در خرید سوتین مناسب دارد. باید در انتخاب سوتین با اندازه کاپ درست دقت داشته باشید. کاپ سینه باید درست روی سینه شما قرار بگیرد و مدام بالا یا پایین نر‌ود. کاپ سوتین شما باید خیلی صاف و بدون چین‌خوردگی روی سینه قرار بگیرد و پر به نظر برسد.
  9. اگر دوست دارید سوتین‌های فنردار بپوشید، سوتینی را انتخاب کنید که فنرهایش، به‌خوبی دور سینه‌های شما و زیر آن‌ها را دربر بگیرد.
  10. چنانچه سیم زیر سوتین به زیر بغل یا سینه‌ها فشار می‌آورد یا فرو می‌رود. هرچه سریع‌تر آن سوتین را دربیاورید!

3. قرار است در چه موقعیتی آن را بپوشید؟

حتماً باید موقع خرید سوتین به این نکته که قرار است این سوتین را در چه مکان و زمانی بپوشید دقت نمایید. اگر قرار است سوتینی برای باشگاه و زمان ورزش خریداری نمایید، سوتین‌های ورزشی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. اما اگر سوتینی برای محل کار یا محل تحصیل می‌خواهید، توصیه‌ی ما به شما خرید سوتین‌ های نخی و معمولی‌تر است.

نوع سوتین مورد استفاده
سوتین تی‌شرتی، تین ایجری، مینیمایزر، بدون فنر و… محل کار، مدرسه، دانشگاه، خانه
سوتین کپسول دار، سوتین ورزشی باشگاه
سوتین جلوباز (پلانچ)، سوتین ژله‌ای (چسب سینه) و… مهمانی
سوتین هارنسی، جک دار، نیم کاپ، فانتزی و.. اتاق‌خواب، روابط همسران

4. قرار است روی آن چه لباسی بپوشید؟

برای مثال اگر قرار است سوتین خریداری‌شده را در زیر لباس مجلسی که یقه‌باز دارد بپوشید، بهتر است سوتین جلوباز تهیه نمایید. اگر لباس شما یقه‌ی قایقی دارد، دقت نمایید که بند سوتین قابل تعویض باشد تا بتوانید بندهای آن را با بندهای نامرئی تعویض کنید یا از سوتین دکلته استفاده نمایید.

نوع سوتین مورد استفاده
سوتین تی‌شرتی، مینیمایزر تی‌شرت
سوتین ژله‌ای (چسب سینه)، سوتین پشت نامرئی لباس مجلسی یا تاپ پشت‌باز
سوتین ژله‌ای (چسب سینه)، سوتین پلانچ لباس مجلسی جلوباز
سوتین دکلته، سوتین بند نامرئی لباس یقه‌قایقی یا یقه‌باز

5. آیا در سن بلوغ هستید یا در دوره‌ی بارداری یا شیردهی قرار دارید؟

برای هرکدام از این دوره های خاص، سوتین مخصوصی وجود دارد. اگر دختر نوجوانی هستید که به‌تازگی به بلوغ رسیده‌اید. بهتر است از سوتین دخترانه یا سوتین مخصوص تینیجری استفاده نمایید. این سوتین‌ها باعث می‌شود، حس بهتری داشته باشید. این سوتین‌ها دارای پد نازک و نرمی هستند. معمولاً کم‌ترین سایز سوتین هستند. سوتین تینیجری برای سینه‌های در حال رشد مناسب‌ترند.

در دوره‌ی بارداری نیز سینه‌ها در حال رشد و افزایش حجم و آماده‌شدن برای دوره‌ی شیردهی هستند. بنابراین اگر باردار هستید، از سوتین بارداری استفاده نمایید. اگر در دوره‌ی شیردهی قرار دارید، باید سوتین مخصوص شیردهی یا سوتین جلو بازشونده تهیه نمایید. طراحی سوتین شیردهی به گونه ای است که در زمانی که نوزاد شیر خواست، بتوانید به‌راحتی به سینه‌ها دسترسی داشته باشید.

رازهای ناگفته ی انتخاب سوتین بارداری
تا سوتین شیردهی را اینجا بخوانید.

6. آیا می‌خواهید بند قابل تنظیم و قابل تعویض داشته باشد یا این مسئله مهم نیست؟!

در برخی مدل‌ها مثل سوتین تین ای جری یا سوتین ورزشی و نیم‌تنه‌ها، بندها به گونه طراحی‌شده‌اند که معمولاً امکان تعویض و تنظیم بند نیست. اما مدل‌های دیگری هستند که علاوه بر بند، حتی هارنس آن‌ها نیز قابل تنظیم است. اگر داشتن بند قابل تنظیم و قابل تعویض سوتین برایتان مهم است، حتماً در موقع خرید سوتین به این نکته دقت نمایید.

7. آیا حمایت بیشتر از سینه‌ها برای شما مهم است یا پوشش کمتر و جذابیت و فرم دهی به سینه‌ها را می‌پسندید؟!

تنوع در طراحی سوتین‌ها باعث شده تا برای هر سلیقه‌ای سوتینی وجود داشته باشد. برخی مدل‌ها جذابیت را اولویت قرار می‌دهند و برخی راحتی و حمایت بیشتر از سینه‌ها را. مثلاً سوتین نیم کاپ، با پوشش کمتری که دارد باعث جذابیت بیشتر می‌شود. در برخی دیگر از مدل‌ها مثل سوتین تمام کاپ (full coverage)، سوتین ورزشی، سوتین ماستکتومی و… حمایت کامل مدنظر است.

8. آیا می‌خواهید سینه‌هایتان بزرگ‌تر یا کوچک‌تر دیده شود؟

امروزه سوتین‌ها به‌نوعی طراحی‌شده‌اند که می‌توانند بنا به انتخاب شما، باعث بزرگ‌تر یا کوچک‌تر دیده شدن سینه‌ها شوند. برخی از سوتین‌ها، مثل سوتین پوش آپ یا سوتین جک دار باعث فرم دهی به سینه‌ها (لیفت سینه‌ها به بالا) می‌شود.

الف- اگر سینه‌های کوچکی دارید و دوست دارید بزرگ‌تر به نظر برسند، از سوتین حجم دهنده و یا جک دار استفاده نمایید.

ب- اگر سینه‌های بزرگی دارید و دوست دارید سینه‌ها کوچک‌تر به نظر برسند، از سوتین‌های مینیمایزر و یا تی‌شرتی استفاده نمایید.

ج- سوتین‌های بدون پد نیز سایز واقعی سینه‌ها را نمایان می‌کنند.

9. در چه فصلی از سال هستیم؟

بهتر است در هنگام خرید سوتین به فصل نیز توجه داشته باشید. برخی مدل‌های فانتزی ممکن است بسیار زیبا باشند. اما از لایه‌ی ضخیمی از اسفنج درست‌شده باشند که باعث تعریق می‌شوند. اگر در تابستان هستیم، از انواع سوتین تابستانی استفاده کنید.

سوتین تابستانی

بهترین سوتین تابستانی

از خردادماه تا شهریورماه که هوا به‌شدت گرم است بهتر است، از سوتین‌های ضد عرق و نخی استفاده نمایید.
خصوصاً برای بانوان شاغل یا محصل که ساعات طولانی امکان تعویض لباس را ندارد،خرید سوتین با جنس خوب و خصوصیات و ویژگی‌هایی مناسب تابستان بسیار مهم است.

یکی از سوتین‌های مناسب تابستان، سوتین توری سفید است. این سوتین بسیار خنک، سبک و راحت است. هوا در این نوع سوتین به راحتی به گردش در می آید. این ویژگی باعث می شود فرد استفاده کننده از این نوع سوتین حس خوشایندی داشته باشد.

10. آیا به جنس خاصی از پارچه حساسیت دارید؟

حساسیت‌ها، بیش‌تر پس از خوردن برخی مواد غذایی به وجود می‌آیند. اما افراد اندکی هم هستند که به برخی از الیاف نظیر پلی‌استر حساسیت دارند. اگر شما هم جز این دسته از افراد هستید، حتماً قبل از خرید سوتین از فروشنده در مورد جنس الیاف به‌کاررفته سؤال کنید. یا برچسب داخل لباس را مشاهده نمایید تا کاملاً مطمئن شوید.

به این نکته نیز توجه داشته باشید که لباس‌زیرها را، چه شورت باشد و چه سوتین، پس از خرید و قبل از اولین استفاده، حتماً بشویید.

اطلاعات بیشتر

خرید سوتین در سایت لناسنتر

خرید سوتین در سایت لناسنتر

جمع بندی:

خرید سوتین سایز مناسب، بسیار مهم است. با اینکه سوتین نیز یکی از البسه است، اما فرآیند خرید سوتین کمی حساس‌تر و نیازمند دقت بیشتری است. خرید سوتین همانند خرید یک تی‌شرت نیست که اگر کمی در تن آزادتر بود، مهم نباشد. خرید سوتین مثل خرید یک شلوار هم نیست که اگر بلند یا گشاد باشد، بتوانید خودتان آن را اندازه کنید. سوتین باید دقیق اندازه‌ی شما باشد. نه گشاد تر و نه تنگ‌تر!

بنابراین خرید سوتین مناسب مستلزم اندکی دقت و وقت بیشتر است. به‌طورکلی شما باید در زمان خرید سوتین، علاوه بر دانستن سایز سینه های خود، انتظارات خود را از سوتین نیز لیست نمایید. در زمان خرید سوتین، آن‌ها را مدنظر قرار دهید.

اگر نمی‌دانید که آیا این مدل از سوتین همان سوتین مدنظر شماست یا نه، حتما از فروشنده در فروشگاه‌های حضوری و یا از بخش پشتیبانی سایت یا ادمین شبکه اجتماعی سؤالات خود را بپرسید و راهنمایی بگیرید. همکاران ما نیز در بخش پشتیبانی فروشگاه لناسنتر، آماده‌ی پاسخگویی به سؤالات شما عزیزان هستند تا بهترین انتخاب و خریدی توأم با رضایت 100 درصدی را داشته باشید.

سخن آخر:

در آخر از شما دوست عزیز که تا انتهای مقاله ما را همراهی کردی، بسیار سپاسگزارم. امیدوارم که خواندن این مقاله برای شما مفید بوده باشد. همچنین در زمان خرید سوتین به کار شما بیاید. پیشاپیش از این‌که با درج نظرات و پیشنهادات باعث دلگرمی تیم تحریریه لناسنتر می شوید سپاسگزارم.

5/5 - (2 امتیاز)