همه چیز در مورد سوتین‌های جلو قزن دار | بررسی مزایا، معایب و ویژگی‌های سوتین جلوباز

تصور کنید در یک فروشگاه لباس زیر مشغول انتخاب و خریداری سوتین هستید. ناگهان در میان سوتین‌های معمولی، یک سوتین جلو‌باز، توجه شما را جلب می‌کند. نمی‌دانید که کدام سوتین را انتخاب کنید. سوتین قزن از جلو یا سوتین قزن از پشت؟! شاید با خود بیاندیشید که آیا سوتین جلوباز نیز کارآیی سوتین معمولی را دارد؟!

با ما در این مطلب از وبلاگ لناسنتر همراه باشید. تا در مورد سوتین قزن دار، سوتین جلو باز یا سوتین قفل جلو و مزایا و معایب این سوتین‌ها بیش‌تر بدانید. به شما اطمینان می دهیم، با مطالعه این مطلب می توانید انتخاب بهتری بین سوتین قزن از جلو یا سوتین قزن از پشت داشته باشید. حتما نظرات و سوالات خود را در انتهای متن برای ما بنویسید. نظرات سازنده ی شما باعث دلگرمی تیم تحریریه ی وبلاگ لناسنتر خواهد بود. خب بهتر است برویم سر بحث اصلی!

چرا باید سوتین‌های جدید را تجربه کنیم؟!

هر خانم و دختر جوانی باید در کشوی لباس زیر خود انواع مختلفی از لباس زیر را داشته باشد. تنوع رنگ و طرح لباس زیر به ویژه برای بانوان متاهل به منظور گرم نمودن کانون خانواده از اهمّیت بالاتری برخوردار است. برای دختران نوجوان نیز تنوع رنگ و مدل ها باعث ایجاد روحیه ی شاداب‌تری خواهد شد.

سوتین قزن از جلو

سوتین قزن از جلو

قزن چیست؟

قزن یک مجموعهٔ مکمل (نر و ماده) دو قسمتی است. که شامل یک قلاب و یک گیره است. قزن مانند دکمه و زیپ برای بستن و جفت کردن دو طرف لباس کاربرد دارد. قزن ها معمولاً از فلزات و گاهی از جنس پلاستیک ساخته می‌شوند. قزن ها بیش تر در لباس بانوان کاربرد دارند. انواع مانتو، لباس مجلسی، بلوز و لباس زیر از جمله مواردی است که قزن در آن ها کاربرد دارد.

سوتین قزن دار چیست؟

قزن ها در لباس زیر و خصوصاً در سوتین‌ها اهمیت ویژه‌ای دارند. البته سوتین های دکمه دار و زیپ دار نیز در بازار وجود دارد. اما در بیش تر سوتین‌ها، از قزن برای اتصال و بستن سوتین استفاده‌شده است.

آیا سوتین‌های قزن دار باهم تفاوت دارند؟

بله. گاهی سوتین‌های قزن دار تفاوت‌هایی باهم دارند. یک تفاوت مهم، تفاوت در جای قزن های آن‌هاست. سوتین‌های سنتی، قزن هایی در پشت و در قسمت کمر دارند. اما قزن برخی دیگر از سوتین‌ها، نیز در جلو و بین دو کاپ دوخته‌شده است.

تفاوت دیگر، در تعداد قزن هاست. برخی از سوتین‌ها فقط دو ستون دوتایی قزن دارند. درحالی‌که در برخی از سوتین‌ها تا 6 ستون چهارتایی قزن دیده می‌شود.

تفاوت دیگر در شکل و نوع قزن است. گاهی قزن هایی که برای جلوی سوتین استفاده می شود با قزن های متداول که برای پشت سوتین استفاده می شود متفاوت است. قزن هایی که برای جلوی سوتین استفاده می شوند بسیار متنوع هستند. این قزن ها، بسیار شکیل هستند و ضمن حفظ زیبایی سوتین، عملکرد خاص خود را نیز دارند.

چرا بهتر است سوتین قزن دار استفاده کنیم؟ | معایب سوتین های بدون قزن

تولیدکنندگان لباس زیر، معمولاً برای اینکه سوتینی با اندازهٔ مناسب و کاملاً اندازه تن شما تولید کنند، تمایل دارند تا از قزن ها (معمولاً در قسمت پشت) استفاده کنند. البته سوتین‌هایی هم هستند که از زیپ و یا دکمه برای اتصال دو قسمت سوتین استفاده می‌کنند.

برخی از سوتین‌های ورزشی و سوتین‌های تینیجری (سوتین دخترانه یا سوتین نوجوان) نیز به دلیل استفاده از پارچه‌هایی با کشسانی بالا کاملاً یک تیکه و بدون قزن و زیپ و دکمه هستند. استفاده از سوتین‌های بدون قزن ساده و راحت به نظر می‌رسد. اما این نوع از سوتین ها نیز معایبی دارند:

 • معمولاً عمر این‌گونه سوتین‌ها، کوتاه است. به دلیل از دست دادن خاصیت الاستیکی، زودتر از سوتین‌های قزن دار، گشاد و بلااستفاده می‌شوند.
 • همچنین سوتین‌های بدون قزن، معمولاً طراحی ساده و اسپرتی دارند و معمولا شیک و مجلسی نیستند.

چرا در سوتین ها از زیپ و دکمه به جای قزن استفاده نمی شود؟

استفاده از زیپ و دکمه نیز به‌عنوان اتصال‌دهنده برای سوتین خیلی مناسب نیست. زیپ‌ها، ممکن است خیلی زود خراب شوند. دکمه‌ها، نیز ممکن است بین شان باز بماند. علاوه بر این، برجستگی دکمه و زیپ از لباس رویی کاملاً مشخص می‌شود و این برای استایل شما زیبا نخواهد بود.

البته استفاده از زیپ و دکمه در برخی از لباس زیر های فانتزی می تواند بسیار جذاب و زیبا باشد. اما برای سوتین راحتی و روزمره زیاد مناسب به نظر نمی رسد.

سوتین سنتی یا کلاسیک (سوتین قزن از پشت):

تولیدکنندگان لباس زیر، معمولاً جای قزن ها را به‌صورت کلاسیک آن یعنی در پشت سوتین و در قسمت کمر در نظر می‌گیرند. باز و بسته کردن قزن های پشت سوتین به‌مراتب سخت‌تر از قزن های جلوی آن است. خصوصاً برای دخترانی که به‌تازگی پوشیدن سوتین را تجربه می‌کنند.
شاید برای شما هم سؤال شده باشد، که چرا قزن ها را عمدتاً در پشت در نظر می‌گیرند، درحالی‌که باز کردن سوتین از جلو بسیار راحت‌تر است. در تصویر زیر نحوه ی بازشدن یک سوتین قزن از پشت را می توانید مشاهده نمایید.

سوتین قزن از پشت

سوتین قزن از پشت

مزایای سوتین قزن از پشت چیست؟

 1. سایز دقیق‌تر:
  سوتین‌های قزن از پشت کاملاً اندازه تن شما می‌شوند. زیرا معمولا چندین ردیف و ستون قزن دارند. این در حالی ست که باید برای خرید سوتین‌های قزن از جلو، ازنظر سایز بیشتر دقت کرد تا کاملاً متناسب شما باشند.
 2. تنظیم بهتر:
  قزن های پشت سوتین، معمولاً حداقل سه ستون دارند. به طور معمول تعداد ردیف ها و ستون های قزن ها 2 در 3 است. این باعث می‌شود، سوتین در چندین سایز قابل تنظیم باشد.
  این ویژگی خصوصاً برای دختران تازه بالغ، مادران باردار و مادران شیرده اهمیت ویژه‌ای دارد. زیرا در این افراد معمولا سایز و حجم سینه ها به طور مداوم در حال رشد و یا تغییر سایز است. به همین دلیل سوتین‌های بارداری و شیردهی (سوتین پرستاری)، دارای تعداد قزن های بیشتری هستند. معمولاً سوتین شیردهی بین 4 تا 6 ستون قزن دارد. هر ستون قزن، باعث یک تا یک و نیم سانتی‌متر تغییر سایز در کمر سوتین می‌شود.
  اگر در مورد سوتین های شیردهی و بارداری می خواهید بیشتر بدانید. توصیه می کنیم مطلب “رازهای ناگفته ی انتخاب سوتین بارداری تا سوتین شیردهی“را حتما با دقت مطالعه نمایید.
 3.  سوتین اقصادی تر:
  حتماً برای شما پیش‌آمده است که پس از مدتی استفاده از سوتین، احساس کرده‌اید که کمی گشادتر از قبل شده است. سوتین‌ها پس از مدتی استفاده به دلیل تحرک، مناسب نبودن جنس پارچه، شست‌وشو و… گشادتر از قبل می‌شوند.
  اگر قزن ها در چندین ستون باشند، می‌توان در این موارد، قزن ها را در ستون قبلی تنظیم کرد. به این صورت قسمت کمر را مجدداً می توان متناسب کرد. این مزیت باعث می‌شود، سوتین شما زمان بیشتری قابل‌استفاده باشد.
 4. زیبایی بیشتر جلوی سوتین:
  قرار گرفتن قزن ها در پشت باعث می‌شود، طراحان، دست شان در طراحی قسمت جلویی سوتین بیشتر باز باشد. برخی از سوتین‌های جلوباز، چندین ردیف و ستون قزن دارند. این باعث شده، که محل اتصال دو کاپ ضخیم‌تر و بیشتر به نیم‌تنه‌ها شبیه شوند. اما سوتین‌های سنتی، محل اتصال بین دو کاپشان، ظریف‌تر است.
 5. مطمئن‌تر بودن:
  بیشتر سوتین‌های جلوباز فقط با یک قزن از قسمت جلو به هم متصل شده‌اند. در صورت شکستن و یا باز شدن قزن، سوتین کاملاً آزاد و رها خواهد شد. اما سوتین‌های سنتی کاملاً محل اتصال محکمی دارند.
 6. قابل‌استفاده برای سینه‌های سایز بزرگ:
  سوتین‌هایی که فقط با یک قزن از جلو بسته می‌شوند، برای سایزهای بزرگ مثل 90 و 95 خیلی مناسب نیستند. بنابراین توصیهٔ لناسنتر برای سایزهای بالا، استفاده از سوتین‌های قزن از پشت است.

معایب سوتین قزن از پشت:

 • بستن سخت تر (به ویژه برای دختران نوجوان و افراد دارای محدودیت حرکتی)
 • عدم امکان شیردهی ( بدون بالا زدن یا درآوردن سوتین)
 • برجسته بودن پشت از روی لباس
 • یکنواختی در رابطه ی بین زوجین

شما می‌توانید انواع سوتین‌ها را در سایت فروشگاه لناسنتر ببینید و به‌صورت آنلاین تهیه و در هر نقطه از ایران عزیز تحویل بگیرید.

سوتین جلوباز (سوتین قزن از جلو):

آیا لباسی جذب دارید و نمی‌خواهید جای قزن های سوتین از پشت برجسته باشد؟!
آیا دختری هستید که به‌تازگی پوشیدن سوتین را شروع کردید و بستن سوتین به تنهایی برای شما دشوار است؟
آیا به دلیل مشکل جسمی بستن قزن های پشت سوتین برای شما سخت و آزاردهنده است؟!

سوتین جلوباز، حلال مشکلات شماست!!!
سوتین جلوباز، سوتینی است که قزن آن در قسمت جلو قرار دارد.

مزایای سوتین قزن از جلو چیست؟ | 5 ویژگی خاص سوتین جلوباز

 1. راحتی بیش‌تر در بستن سوتین جلوباز:
  سوتین‌ جلوباز به‌راحتی باز و بسته می‌شوند. این مزیت شاید برای بانوانی که سالیان متمادی به بستن قزن‌های پشت سوتین عادت کرده‌اند. خیلی به نظر نیاید اما برای دختران نوجوان بسیار مهم است.
  همچنین برخی از افراد دارای محدودیت حرکتی هستند. برخی به دلیل جراحی، شکستگی یا تصادف نمی‌توانند قزن‌های پشتی را ببندند. ممکن است به دلیل درد در ناحیه ی بازو و دست، بستن قزن پشتی تجربه ی دشواری باشد. اما باز و بسته کردن سوتین‌های جلو‌باز‌شو برای هر فردی به راحتی امکان پذیر است. این نوع سوتین همچنین برای سالمندان نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد. فیلم‌های زیر را مشاهده نمایید تا نحوهٔ باز و بسته کردن قزن سوتین جلوباز را ببینید.

  سوتین قزن از جلو

  سوتین قزن از جلو

 2. زیبایی بیش‌تر پشت سوتین قزن از جلو:
  به دلیل اینکه طراحی سوتین‌ جلوباز به‌گونه‌ای ست که در قسمت پشت قزن ندارد، از اشکال مختلف و خاص گیپور و دانتل برای تزئین قسمت پشت این سوتین‌ها استفاده می‌شود. این باعث می‌شود، سوتین‌هایی بسیار شیک و خاص تولید شود.
 3. مناسب لباس‌های جذب:
  هنگامی‌که از سوتین‌های سنتی استفاده می‌کنیم. همواره در قسمت پشت قسمتی برآمده که مربوط به‌جای قزن هاست کاملاً قابل‌مشاهده است. درحالی‌که سوتین‌های جلوباز، معمولاً پشت صاف و یک دستی دارند. این ویژگی خصوصا برای پوشیدن لباس‌های جذب با اهمیت‌تر است.
 4. امکان شیردهی:
  ممکن است شما در دورهٔ شیردهی قرار داشته باشید. شاید پس از مدت ها پوشیدن سوتین بارداری و شیردهی، دلتان بخواهد یک سوتین مجلسی و شیک را امتحان کنید. پیشنهاد ما به شما سوتین جلوباز است. زیرا دسترسی به سینه‌ها با این نوع از سینه‌بندها بسیار آسان‌تر است. و در ضمن حفظ زیبایی، امکان شیردهی سریع و بدون دغدغه به نوزادتان را نیز خواهید داشت.
 5. ایجاد تنوع در رابطهٔ زناشویی:
  بسیاری از خانم‌ها تمایل دارند که برای شروع رابطه، سوتین توسط همسرشان باز شود. سوتین جلوبازشو، بسیار راحت‌تر از سوتین‌های سنتی باز می شود. این کار برای آقایان نیز می تواند جذاب باشد. زیرا در این صورت همچنان می توان ارتباط چشمی را حفظ نمود. بنابراین سوتین جلوبازشو می‌تواند باعث ایجاد تنوع و جذابیت بیش‌تر در رابطهٔ زوجین شود.

معایب سوتین جلوبازشو چیست؟

 • احساس نا امنی! : قزن در نظر گرفته شده برای اتصال دوکاپ سوتین، در برخی تولیدات بی کیفیت است. ممکن است این قزن بسیار ضعیف و شکننده باشد. و یا با هر حرکت و چرخش شما از هم باز شود. این نوع از قزن ها باعث به وجود آمدن حس نا امنی می شود. زیرا هر لحظه ممکن است سوتین از تن شما کاملا باز و رها شود.
  البته شما با تهیه ی سوتین جلوباز از مراکز معتبر می توانید اطمینان داشته باشید که متریال مورد استفاده با کیفیت است.
 • نامناسب برای سایز بزرگ: سوتین جلو باز معمولا برای بانوان دارای سینه‌هایی با سایز بزرگ مناسب نیست. اما سایز های زیر 90 با خیال راحت می توانند از این نوع سوتین بهره ببرند.
 • امکان نامناسب بودن سایز: این نوع سوتین ها معمولا به جای چندین ردیف قزن فقط دارای یک قفل هستند. این مساله باعث می شود که افراد امکان تنظیم دقیق سوتین خود را نداشته باشند. البته سوتین هایی نیز وجود دارد که هم قزن های چند ردیفه ی پشت و هم قزن تکی در جلو را دارند. این گونه سوتین ها بسیار عالی هستند. زیرا شما می توانید از مزایای سوتین جلو باز بهره مند شوید ولی مشکلی با سایز نیز نداشته باشید.
 • طراحی نا زیبای جلوی سوتین: در برخی از سوتین های جلو باز شو برای دقیق شدن سایز، چندین ردیف قزن در جلو در نظر گرفته شده است. اما طراحی این نوع سوتین ها چندان ظریف و زیبا به نظر نمی رسد.
 • قزن های گیج کننده: هر کدام از تولیدکنندگان لباس زیر با سلیقه ی خود از یک نوع قزن استفاده می کنند. تنوع در قزن های این نوع سوتین ها و تعدد نحوه ی بستن آن ها ممکن است برای برخی از افراد گیج کننده و سخت باشد.

جمع بندی

سوتین جلوباز و سوتین قزن از پشت هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. اگر تا به حال از سوتین‌های قزن از جلو استفاده نکرده اید، پیشنهاد ما به شما این است که فرصت تجربه‌ی این مدل از سوتین را از دست ندهید. بهتر است این بار برای تنوع یک سوتین جلوباز تهیه نمایید و از مزایا و ویژگی‌های خاص آن بهره مند شوید. همچنین اگر خرید خود را از مراکز معتبر و محصولات با کیفیت انجام دهید می توانید اطمینان داشته باشید که معایب این سوتین نیز به حداقل می رسد.

 نتیجه گیری

اگر شما یک مادر هستید و می خواهید برای دختر تازه بالغ شده ی خود سوتین قزن از جلو یا سوتین قزن از پشت تهیه نمایید، بهتر است ابتدا با سوتین قزن از جلو شروع نمایید. بستن این سوتین ها بسیار راحت تر است. این مزیت باعث افزایش اعتماد به نفس دختران می شود. همچنین پاسخی مثبت به استقلال طلبی آنان می باشد.

همان‌طور که در بالا نیز به طور مفصل بیان کردیم، داشتن سوتین جلوباز برای بانوان متاهل نیز از ضروریات است. همچنین این نوع از سوتین برای بانوان شیرده و باردار نیز می‌تواند مورد استفاده قرارگیرد.

سوتین قزن از جلو یا سوتین قزن از پشت؟

حالا با توجه به متن و بیان مزایا و معایب هر کدام از سوتین ها، انتخاب شما کدام مدل سوتین است؟! سوتین قزن از جلو یا سوتین قزن از پشت؟! حتما در قسمت کامنت ما را از نظرات خود آگاه نمایید. همچنین سوالات شما نیز توسط کارشناسان لناسنتر پاسخ داده می‌شود.

 

شما می‌توانید مدل‌های متنوعی از
سوتین قزن از جلو یا سوتین قزن از پشت
را در فروشگاه سایت لناسنتر ببینید و به‌صورت آنلاین
تهیه و در هر نقطه از ایران عزیز تحویل بگیرید.

 

اطلاعات بیشتر

4.7/5 - (7 امتیاز)